Preskocit navigáciu

Výmena na poste N VzS OS SR


Výmena na poste N  VzS OS SR

Dňa 2. septembra bol odvolaný z doterajšej funkcie náčelník štábu VzS OS SR plukovník Ing. Ivan Hůlek a zároveň dňa 3. septembra 2007  bol do tejto funkcie ustanovený plukovník gšt. Ing. Peter Dobrota. Pri preberaní funkcie bol prítomný zástupca veliteľa Vzdušných síl brigádny generál Ing. Peter Vojtek, ktorý plukovníkovi Hůlkovi poďakoval za jeho prácu v prospech Vzdušných síl a zaželal mu veľa úspechov do štúdia. Novému náčelníkovi, plukovníkovi Dobrotovi, pripomenul vážnosť tejto funkcie a vyslovil očakávania dobrej spolupráce a plnenie si svojich povinností.

 

plukovník Ing. Ivan Hůlek

narodený 19. augusta 1961 v Košiciach

 

Po ukončení základnej školy nastúpil v roku 1976 na studium do Vojenského gymnázia v Banskej Bystrici , ktoré roku 1980 úspešne ukončil.

V rokoch 1980-1984 študoval Vysokú vojenskú leteckú školu v Košiciach, študijný odbor – letecký pilot.

Po ukončení vysokoškolského štúdia vykonával letové a riadiace funkcie u leteckých útvarov ako pilot, starší pilot, veliteľ roja, veliteľ letky.

V roku 2000 bol vyslaný na štúdium Veliteľskej a štábnej školy pozemného vojska USA. Po ukončení štúdia v roku 2001 pracoval na Veliteľstve pozemných síl ako vedúci starší dôstojník – špecialista správy operačnej prípravy do konca roku 2002.

V roku 2003 bol vyslaný na plnenie úloh mimo územia Slovenskej republiky do Tampa Bay v USA, kde pôsobil do konca roku 2005.

Dňa 5. decembra 2005 bol ustanovený do funkcie zástupcu náčelníka štábu Veliteľstva vzdušných síl a dňa 10. júna 2006 do funkcie náčelníka štábu.

Plukovník Ing. Hůlek je dňom 2. septembra 2007 odvolaný z doterajšej funkcie a dňom 3. septembra 2007 je vyslaný do Kurzu národnej bezpečnosti v Národnej akadémii obrany v Liptovskom Mikuláši.

 

plukovník gšt. Ing. Peter Dobrota

narodený 20. decembra 1959 v  uranoch

 

Po ukončení gymnázia v  uranoch nastúpil v roku 1978 na štúdium Vysokej vojenskej leteckej školy v Košiciach, študijný odbor – letecký pilot.

Po ukončení vysokoškolského štúdia v roku 1982 vykonával letové a riadiace funkcie u leteckých útvarov ako učiteľ lietania, veliteľ roja, zástupca veliteľa letky, veliteľ letky.

V roku 2000 bol ustanovený do funkcie zástupcu veliteľa 32. leteckej základne v Piešťanoch a v roku 2001 do funkcie zástupcu veliteľa 2. leteckej základne v Kuchyni.

V rokoch 2004 a 2005 velil Samostatnej dopravnej letke v Kuchyni.

Dňa 10. februára 2005 bol ustanovený do funkcie zástupcu náčelníka štábu personálneho manažmentu Generálneho štábu.

V roku 2006 bol vyslaný do Kurzu generálneho štábu v Univerzite obrany Brno, ktoré v júni tohto roku úspešne ukončil.

Od 23. júna 2007 bol zaradený do zálohy a určený pre Veliteľstvo vzdušných síl.

Dňom 3. septembra 2007 je plukovník gšt. Ing. Dobrota ustanovený do funkcie náčelníka štábu Veliteľstva vzdušných síl.

FotoprilohaFotopriloha

Autor: Fiťma Ján - Dátum: 04.09.2007
Čítanosť: 14838
Verzia pre tlač

Skočiť na menu




Share