Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Máj 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Návšteva náčelníka štábu misie UNFICYP plukovníka Angusa LOUDONA na Slovensku


Návšteva náčelníka štábu misie UNFICYP plukovníka Angusa LOUDONA na Slovensku

S priebehom prípravy a organizáciou výcviku marcovej rotácie príslušníkov mierovej misie OSN na Cypre sa prišiel v uplynulom týždni oboznámiť aj jeden z hlavných funkcionárov velenia misie UNFICYP, náčelník štábu britský plukovník Angus LOUDON.

Zámerom velenia UNFICYP je zjednotiť obsah výcviku a prípravy u všetkých krajín, ktoré vysielajú svojich vojakov do tejto misie s cieľom implementovať už získané skúsenosti a potreby čo najefektívnejším spôsobom, aby zabezpečovali prípravu k dosiahnutiu základných rozhodujúcich spôsobilostí potrebných na plnenie úloh v danom priestore zodpovednosti. Načelník štábu ako prvú krajinu za týmto účelom navštívil Slovensko, ktoré je vedúcim národom v jednom zo sektorov zodpovednosti s tretím najväčším príspevkom síl v tejto operácií.

Význam nasadenia príslušníkov OS SR do tejto mierovej operácie a ich pôsobenie boli vyzdvihnuté aj pri spoločnom pracovnom stretnutí dňa 17. januára s náčelníkom štábu operácií GŠ OS SR brigádnym generálom Jindřichom JOCHOM.

Nasledujúci deň 18. januára návšteva pokračovala v priestoroch nitrianskej protilietadlovej raketovej brigády, kde v súčastnosti prebieha príprava na záverečné certifikačné cvičenie k prevereniu spôsobilostí príslušníkov jednotky k nasadeniu. Po privítaní zástupcom veliteľa vzdušných síl OS SR plukovníkom Ivanom HÚLEKOM a veliteľom útvaru plukovníkom Vladimírom KOVÁČOM nasledoval brífing, v ktorom hlavná časť bola zameraná na ciele a úlohy výcviku a spôsob implementácie nových skuseností do teoretickej a praktickej prípravy. Plukovníkovi LOUDONOVI boli následne ukázané priestory, kde sa vykonáva výcvik, aby osobne mohol vidieť ako a do akej miery sa podarilo priblížiť a nasimulovať časť priestoru zodpovednosti na Cypre, aby výcvik bol čo najrealistickejším.

Na záver návštevy plukovník LOUDON poďakoval za milé prijatie a prejavenú ústretovosť pri priblížení a objasnení spôsobu vedenia výcviku a prípravy u príslušníkov SLOVCON.


111122

Autor: pplk. Jozef Paňko , Foto: npor. Martin Both - Dátum: 23.01.2013
Čítanosť: 7654
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share