Preskocit navigáciu


VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Týždeň otvorených dverí vo Zvolenskom stredisku kultúrno – osvetových činností


Týždeň otvorených dverí vo Zvolenskom stredisku kultúrno – osvetových činností
Stredisko kultúrno – osvetových činností posádky Zvolen naznačilo počas stretnutí, v rámci svojej prvej významnej aktivity, svoje priority.
Oblasť kultúry a osvety predstavuje v podobe reálne organizovaných aktivít širokú škálu možností. Práve typ aktivity Dní otvorených dverí bol ideálnou formou pre prezentovanie zámerov pracovníkov strediska pre ďalšiu činnosť v podmienkach posádky Zvolen. Základom pre naplánovanie aktivít v roku 2014 budú najmä skúsenosti z práce v Posádkovom klube armády Zvolen, ktorý bol pred deviatimi rokmi zrušený z dôvodu ukončenia nájomnej zmluvy v mestskom Kultúrnom dome na sídlisku Podborová.
Týždeň otvorených dverí v SKOČ posádky Zvolen sa stal pomyselným odrazovým mostíkom pre ďalšiu činnosť. V období začínajúceho adventu sú obľúbenými aktivitami stretnutia s Mikulášom pre deti zamestnancov útvarov. Na takúto nadviazali viaceré stretnutia s príslušníkmi Mestskej polície v oblasti preventívno-osvetovej, s vedením a hercami Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene, ale najmä vysoko hodnotné stretnutie s praneterou generála M. R. Štefánika pani Tamarou Dudášovou, rod. Štefánikovou. Práve s ňou súvisí druhá rozhodujúca priorita v stredisku, ktorou je rozvíjanie národných a vojenských tradícií u všetkých kategórií vojenského personálu, ich rodinných príslušníkov, žiakov škôl nevynímajúc. Po dohovoroch bude medzi ne patriť aj spoločný patronát nad vojenskými pamätníkmi v posádke, medzi ktoré od 3. decembra patrí aj málo známy pamätníček v Senohrade pri VP VO Lešť. Stretnutie s osobnosťou a sprievodné podujatia podporili aj veliteľ Zmiešaného krídla Sliač zapožičaním časti výstavy MACE XIII a bývalý predseda občianskeho výboru Ján Hraško zo Zolnej poskytnutím výstavy 1. Čs. samostatného stíhacieho leteckého pluku z Pamätnej izby v Zolnej. Zanietený zberateľ a historik rotný Milan Sekerák stmelil záujem o historické témy predstavením svojej cennej zbierky. Stretnutie venované historickým témam v druhý deň Týždňa otvorených dverí bol bezpochyby hodnotným zážitkom nielen pre všetkých pozvaných hostí, ale aj pre žiakov 4. ročníka Základnej školy Hrnčiarska vo Zvolene.
Doplnkové aktivity patrili stretnutiam s členmi zvolenského klubu Zväzu vojakov, stretnutiami s vojenskými psychológmi VÚ 3030 Zvolen a ÚŠZaV Lešť, ktoré doplnil záujem pracovníka Rádia Regina z Banskej Bystrice počas prezentácie o civilnej ochrane.
Na celkovú spokojnosť zo zorganizovanej aktivity, badateľnú z fotografií, nadviažu pracovníci strediska komplexným informačným servisom formou zasielania informácií v posádke o vlastných aktivitách,ako aj o akciách mnohých partnerov. Všetkým zainteresovaným, ale obzvlášť pani Dudášovej, patrí za pomoc na štartovnej čiare strediska, veľké poďakovanie.
 


Autor: mjr. Zdenko BARANEC , Foto: por. Marián DOLNÍK - Dátum: 11.12.2013
Čítanosť: 5287
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share