Preskocit navigáciu


VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Príprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeň


Príprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeň

  

V priestoroch protilietadlovej raketovej brigády sa 16. júna 2014 začal spoločný a odborný výcvik 81 profesionálnych vojakov pred ich vyslaním do mierovej operácie UNFICYP v rotácii september 2014.  Spoločný odborný výcvik potrvá štyri týždne.

            Celý spoločný odborný výcvik je koncipovaný na prípravu štábu, strážnej roty a podporných prvkov. Úlohou cvičiacich jednotlivcov a tímov je oboznámiť sa s aktuálnou situáciou v mieste vyslania, históriou ostrova, naučiť sa systém hlásení, prakticky nacvičiť riešenie incidentov, ako i  ďalšie druhy odbornej prípravy, ktoré na seba bezprostredne nadväzujú a ich dokonalé zvládnutie je nevyhnutné pre úspešné splnenie úloh po vyslaní do zahraničia.

            Úvodný týždeň výcviku bol zameraný na teoretické zamestnania vševojskovej prípravy – topografickej, spojovacej, jazykovej, psychologickej a zdravotníckej. Strelecká príprava bude preverená v 3. týždni výcviku. Získané teoretické vedomosti sa budú postupne aplikovať v praktických zamestnaniach, ku ktorým patrí napríklad aj potláčanie davu (crowd control) alebo práce ženistov pri detekovaní mín v mínovom poli. Dôležitou súčasťou výcviku je aj formovanie tímov, ktoré budú počas celého roka v operácii spolupracovať v zmysle príslovia „jeden za všetkých, všetci za jedného“. Význam tímovej práce objasnil pútavým spôsobom vojenský psychológ v praktických ukážkach. Jednou z najdôležitejších zručností je komunikácia v anglickom jazyku pri rádiovej komunikácii, ktorá bola a postupne bude naďalej preverovaná a preskúšaná v praktických zamestnaniach.    

            Záverečná fáza výcviku sa uskutoční v priestoroch posádkového cvičiska Kolíňanský vrch, kde budú na vojakov čakať náročné úlohy záverečného taktického cvičenia jednotky pred vyslaním do operácie OSN, ktoré komplexným spôsobom preverí pripravenosť a znalosti získané vo výcviku.

            Dosiahnuté výsledky spoločného odborného výcviku budú jedným z najdôležitejších podkladov pre komisiu veliteľa VzS OS SR, ktorá rozhodne a vyberie tých najlepších na konkrétne pozície slovenského kontingentu v operácii UNFICYP.


Príprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeňPríprava pred vyslaním do mierovej operácie UNFICYP – 1. týždeň

Autor: npor. Mária Bulenincová , Foto: rtn. Jozef Járek - Dátum: 25.06.2014
Čítanosť: 3933
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share