Preskocit navigáciu

UN SUMMER MEDAL PARADE


UN SUMMER MEDAL PARADE Dňa 26.6.2014 sa v Nikózii, v hlavnom meste Cypru, v priestoroch starého letiska v UNPA, uskutočnilo slávnostné odovzdávanie UN medailí príslušníkom. Medaily boli odovzdávané na medzinárodnej úrovni pri príležitosti 50. výročia založenia mierovej misie UNFICYP.
Príslušníkom SLOVCON, ale aj profesionálnym vojakom Maďarského a Srbského kontingentu, z rotácie marec 2014, ktorí slúžia pod velením veliteľa Sektoru 4, boli udelené medaile za službu v mierovej misii OSN UNFICYP. Nárok na túto medailu vzniká po odslúžení minimálne 90 dní v misii. Príslušníkom SLOVCON medaile udelila vedúca predstaviteľka misie, pani Lisa Buttenheim, vojenský veliteľ misie generál major Chao Liu a v neposlednom rade aj štátny tajomník MO SR, Ing. Miloš Koterec. Medzi čestnými hosťami bol aj Náčelník SCKM GŠ OS SR, brigádny generál Ing. Jindřich Joch.
Celkovo bolo príslušníkom OS SR, ktorý slúžia pod záštitou OSN na Cypre od poslednej spomínanej rotácie, odovzdaných 37 UN medailí. Sektorové udeľovanie UN medailí sa uskutoční dňa 15.7.2014 v starovekom amfiteátri, v priestoroch archeologického náleziska Salamis, asi 15 km od Kempu gen. M.R. Štefánika.

UN SUMMER MEDAL PARADEUN SUMMER MEDAL PARADEUN SUMMER MEDAL PARADEUN SUMMER MEDAL PARADEUN SUMMER MEDAL PARADEUN SUMMER MEDAL PARADEUN SUMMER MEDAL PARADEUN SUMMER MEDAL PARADE

Autor: npor. Martin STANKO , Foto: rtn. Roman CHOVANEC - Dátum: 28.07.2014
Čítanosť: 3903
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share