Preskocit navigáciu


VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
December 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Štvorlístok deťom v Taktickom krídle Sliač


Štvorlístok deťom v Taktickom krídle Sliač

Každoročne sa vzdušné sily aktívne zapájajú do programu bezplatného letného tábora, ktorý organizuje občianske združenie Štvorlístok deťom pod vedením Patrika Hermana. Ani tento rok nebol výnimkou, a preto sa  29. júna 2016 v priestoroch Taktického krídla generálmajora Otta Smika táto aktivita uskutočnila. Účastníkmi tohto bezplatného tábora sú týrané deti, deti zo sociálne odkázaných rodín a rodín, ktoré postihli tragické udalosti.

Program sa začal privítaním detí veliteľom taktického krídla a spoločným odfotografovaním sa pri múzeu leteckej techniky. O malú chvíľu neskôr sa deti presunuli k stíhačke  MiG-29, kde sa mohli posadiť do kokpitu lietadla a vyskúšať si aké je to byť pilotom.   Program pokračoval ukážkou vojenskej kynológie. Viac ako stovka detí s nadšením pozorovala bezchybné plnenie povelov a oddanosť vojenských psov. Návštevníci si ďalej mohli vypočuť príslušníkov vojenskej hudby, ktorí im zahrali melódie známych piesní. Veľkým zážitkom pre deti bola aj penová show, ukážka hasičskej techniky, výstroje vojenskej hasičskej jednotky a dynamická ukážka  hasičského zásahu pri horiacej cisterne pohonných hmôt. Takisto sa mohli oboznámiť s činnosťou príslušníkov biologickej ochrany letiska, ukážkou obrneného transportéra, ručných zbraní a protichemickej výstroje. Najväčším zážitkom bolo pre deti zdolanie prekážkovej dráhy a hod gumeným granátom.


Štvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle Sliač

Autor: tk Sliač , Foto: tk Sliač - Dátum: 01.07.2016
Čítanosť: 1003
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share