Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Február 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   


Vyhlásenie o prístupnosti

Pred desiatimi rokmi vznikla Brigáda velenia, riadenia a prieskumu Zvolen


Pred desiatimi rokmi vznikla Brigáda velenia, riadenia a prieskumu Zvolen
Dňa 1. apríla 2016 uplynulo presne 10 rokov odo dňa kedy došlo v rámci reorganizačných zmien vo Vzdušných silách OS SR k zlúčeniu štyroch podriadených útvarov. Toto výročie si príslušníci útvaru, ktorého názov bol len prednedávnom zmenený na krídlo, pripomenuli za účasti významných hostí slávnostným nástupom v priestoroch Kasární SNP.
 
Veliteľ krídla plukovník Vladimír Jaklovský za účasti takmer všetkých jeho predchodcov vo funkcii veliteľov útvaru poukázal na špecifickosť zlúčenia útvarov v súvislosti s rozhodujúcou úlohou v rámci nielen vzdušných ale celkovo aj ozbrojených síl Slovenskej republiky.
 
Brigádny generál Ľubomír Svoboda, ktorý vytváral v hodnosti plukovníka pred dekádou základy novovytváranej pevnej súčasti slovenských vzdušných síl, nemohol byť pre služobné povinnosti v zahraničí na slávnostnom ceremoniále prítomný. Jeho slová však tvorili jadro slávnostného príhovoru plukovníka Jaklovského.
 
Plukovník Hurčík z veliteľstva vzdušných síl zhodnotil doterajšie úspechy útvaru na domácej pôde ale aj v zahraničí. Poukázal na reorganizačné zmeny, s ktorými sa musela brigáda a neskôr krídlo potýkať v minulosti. V závere príhovoru zdôraznil nutnosť vzájomnej spolupráce pri plnení úloh v budúcnosti a v mene veliteľa Vzdušných síl OS SR poďakoval za výborné dosiahnuté výsledky.
 
Primátorka mesta Zvolen pani Lenka Balkovičová poukázala na podiel profesionálnych vojakov na pietnych aktoch, slávnostných ceremoniáloch a vybraných aktivitách organizovaných Mestom Zvolen. Taktiež poďakovala za aktívne zapájanie sa útvaru do diania v meste.
 

Medzi významnými hosťami nechýbali zástupcovia Úradu vojenského letectva MO SR, odboru podpory vzdušných síl GŠ OS SR, vojenskej polície, riadiaci funkcionári Veliteľstva VzS OS SR ale aj velitelia všetkých podriadených súčastí vzdušných síl z Prešova, Nitry, Sliača a Kuchyne.

fotogalériaAutor: mjr. Zdenko BARANEC , Foto: SkVR - Dátum: 01.04.2016
Čítanosť: 4619
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share