Branné súboje študentov v Malackách


Branné súboje študentov v Malackách
Za prítomnosti ministra obrany Slovenskej republiky sa dňa 23. marca 2018 na gymnáziu v Malackách uskutočnil Branný súboj študentov.

Cieľom tohto podujatia vo výchovno-vzdelávacom procese bola podpora zvyšovania vlastenectva a branného povedomia občanov v duchu národných a vojenských tradícií, komunikácia o Dobrovoľnej vojenskej príprave na verejnosti a taktiež informovanie mladej generácie o tohtoročných dejinných výročiach akými sú 100. výročie vzniku Československej republiky a 25. výročie vzniku Ozbrojených síl SR.

Najväčším úsilím k zabezpečeniu a poskytnutiu síl a prostriedkov prispelo Dopravné krídlo Kuchyňa. Vyčlenený personál zabezpečoval statické ukážky pozemnej výzbroje a techniky a pracoviská ako prvá pomoc, army dráha a RCHBO, topografia, streľba a fyzická zdatnosť. Okrem príslušníkov dopravného krídla Kuchyňa sa na vykonaní dynamických ukážok sebaobrany podieľali aj príslušníci Ženijného práporu Sereď, Čestnej stráže Ozbrojených síl SR a Vojenskej polície.
Po úspešnom splnení všetkých aktivít tohto branného podujatia si študenti pochutnali na pripravenom vojenskom guláši, ktorý pripravili kuchári Dopravného krídla Kuchyňa.

Branné súboje študentov v MalackáchBranné súboje študentov v MalackáchBranné súboje študentov v MalackáchBranné súboje študentov v MalackáchBranné súboje študentov v MalackáchBranné súboje študentov v MalackáchBranné súboje študentov v Malackách

Autor: por. Katarína Petráková , Foto: dk Kuchyňa - Dátum: 26.03.2018
Čítanosť: 5724
Verzia pre tlač

Skočiť na menu