Preskocit navigáciu

Príslušníci Veliteľstva vzdušných síl opäť pomáhali deťom


Príslušníci Veliteľstva vzdušných síl opäť pomáhali deťom

Ani tento rok nezabudli príslušníci Veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene v súvislosti s „Mikulášom“ a blížiacimi sa vianočnými sviatkami  aj na tie ratolesti, ktoré nielen počas týchto sviatkov, ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice (DFN) s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Skupina profesionálnych vojakov 11. decembra 2019 už po 18. krát zavítala do DFN, kde sa opäť stretla s chorými deťmi, ich rodičmi a pedagogickým personálom základnej školy, ktorá sídli v tejto nemocnici. Ani tentokrát neprišli vojaci naprázdno. Za peniaze z dobrovoľnej finančnej zbierky nakúpili darčeky a pomôcky, z ktorých si deti s pomocou pani učiteliek vytvárajú kreatívne výrobky a tak aspoň na chvíľu odvedú svoje myšlienky od nemocničného prostredia.

V rámci besedy s vojakmi sa deti živo zaujímali o prácu profesionálneho vojaka, o našu leteckú techniku a techniku PVO, o pôsobenie našich vojakov v misiách i o prácu žien v OS SR.

Obdarované deti sa potešili darčekom, sladkostiam a fotografiám s našou leteckou technikou a technikou PVO. My sme sa na oplátku potešili množstvom vlastnoručne vyrobených darčekov, ktoré nám podarovali deti.

Týmto dobrovoľným a láskavým činom sme chceli aspoň takto pomôcť zľahčiť rany osudu a vyvolať úsmev na tvárach, poznačených nezaslúženou bolesťou.

Všetkým príslušníkov veliteľstva vzdušných síl, ktorí prispeli do finančnej zbierky patrí úprimné poďakovanie všetkých detí, ich rodičov a pedagogického personálu ZŠ.

A my všetkým deťom zo srdca prajeme skoré uzdravenie.


Príslušníci Veliteľstva vzdušných síl opäť pomáhali deťomPríslušníci Veliteľstva vzdušných síl opäť pomáhali deťomPríslušníci Veliteľstva vzdušných síl opäť pomáhali deťomPríslušníci Veliteľstva vzdušných síl opäť pomáhali deťomPríslušníci Veliteľstva vzdušných síl opäť pomáhali deťom

Autor: vvzs , Foto: vvzs - Dátum: 18.12.2019
Čítanosť: 9853
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share