Preskocit navigáciu

Karin a osemdesiatka mužov


Karin a osemdesiatka mužov

Rodáčka zo Želiezoviec, 22-ročná slobodníčka Karin Barbara Kováčová je jedinou ženou medzi vyše osemdesiatkou technikov technickej letky opráv a predpísaných prác (TLOP) taktického krídla Sliač.
V roku 2017 absolvovala ako vôbec prvá žena odbor Letecký mechanik na SOŠ letecko- technickej v Trenčíne, ktorá je jedinou strednou školou leteckého zamerania na Slovensku. „Mám rada poriadok, nové výzvy, preto som vstúpila do ozbrojených síl“, hovorí Karin, ktorá pochádza z leteckej rodiny. Jej otec bol letecký mechanik a inštruktor lietania na ultraľahkých lietadlách, starší brat ukončil tak isto školu v Trenčíne a dnes pôsobí ako technik na dopravných lietadlách Airbus. Sem- tam povozí sestru na ultralaite a Karin uvažuje, že si časom tiež urobí pilotný preukaz.
V mužskom kolektíve sa cíti veľmi dobre. Podľa slov zástupcu veliteľa TLOP kapitána Ľubomíra Ďutmenta a nadporučíka Michala Beňa veľmi dobre zapadla do kolektívu a snaží sa čím skôr získať potrebné praktické skúsenosti. „ Mojou najbližšou výzvou je zdokonaliť sa v angličtine a dostať sa na kurz pre technikov F-16 v USA,“ konštatuje Karin.


Karin a osemdesiatka mužovKarin a osemdesiatka mužovKarin a osemdesiatka mužovKarin a osemdesiatka mužovKarin a osemdesiatka mužov 2Karin a osemdesiatka mužov 2Karin a osemdesiatka mužov 2Karin a osemdesiatka mužov 2Karin a osemdesiatka mužov 3Karin a osemdesiatka mužov 3Karin a osemdesiatka mužov 3Karin a osemdesiatka mužov 3

Autor: MO SR Jozef ŽIAK , Foto: MO SR Jozef ŽIAK - Dátum: 02.07.2020
Čítanosť: 3783
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share