Výcvik v preprave po železnici


Výcvik v preprave po železnici

Čím začína každé vojenské cvičenie? Presunom techniky! Práve preto je potrebné pravidelne pilovať zručnosti a návyky profesionálnych vojakov výcvikom v preprave po železnici.

Príslušníci protilietadlovej raketovej brigády v Nitre (ďalej len „plrb“) vykonali v dňoch 2.- 3. septembra 2020 teoretickú prípravu výcviku v preprave po železnici v priestoroch kasární a následne praktickú časť na železničnej stanici v Nitre.

Cieľom výcviku bolo nielen precvičiť a upevniť získané poznatky z predchádzajúcich výcvikov ale aj oboznámiť príslušníkov plrb so zavedenými zmenami. Vojaci precvičovali praktické zručnosti navádzania vozidiel na železničné vozne, upevnenie kolesovej aj pásovej techniky proti pohybu až po výstavbu nakladacej rampy UNOR (univerzálnej nakladacej oceľovej rampy).

Zručnosti „rakeťákov“ vyhodnotila príslušníčka NCVD (národného centra vojenskej dopravy) por. Radka Basárová známkou výborne.

Získané poznatky sú neoddeliteľnou súčasťou pre bezproblémové plnenie úloh spojených s prepravou techniky na národné aj medzinárodné cvičenia.


11112

Autor: plrb , Foto: rtm. Igor BOŠKO - Dátum: 04.09.2020
Čítanosť: 5349
Verzia pre tlač

Skočiť na menu