Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Vyhlásenie o prístupnosti

Účelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v Hurbanove


Účelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v Hurbanove

Dňa 21. októbra 2022 vykonali profesionálni vojaci a vojačky 11. brigády vzdušných síl Nitra (11. bVzS NR) v rámci projektu „Príprava obyvateľstva na obranu štátu“ praktické ukážky pre 150 študentov strednej priemyselnej školy (SPŠ) stavebnej v Hurbanove.

V priestoroch SPŠ stavebnej boli vytvorené štyri interaktívne stanovištia - spojovacia, strelecká, zdravotnícka príprava a ukážky z oblasti radiačno-chemicko-biologickej ochrany (RCHBO). V rámci spojovacej prípravy prezentovali príslušníci 11. bVzS NR rôzne typy komunikačných prostriedkov, ako vysielačky, rádiostanice, ale aj poľný telefónny prístroj a v rámci streleckej prípravy prezentovali pištoľ, samopal a raketnicu IGLA. Študenti si mali možnosť vyskúšať prácu s vojenským výstrojom a výzbrojou a prešli si kurzom poskytovania prvej pomoci na bojisku.

Na záver ich čakalo vyhodnotenie celodennej aktivity a pre tých najlepších aj vecné ceny. Spolupráca 11. bVzS NR so SPŠ stavebnou bola na profesionálnej úrovni. Študenti získali množstvo nových poznatkov a vedomostí a poniektorí aj odhodlanie v budúcnosti posilniť rady príslušníkov Ozbrojených síl SR.


Účelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v HurbanoveÚčelové cvičenie pre študentov SPŠ stavebnej v Hurbanove

Autor: por. VILÍMKOVÁ , Foto: 11.bVzS NR - Dátum: 02.11.2022
Čítanosť: 2835
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share