Preskocit navigáciu

COMBINED ENDEAVOR 2011


COMBINED ENDEAVOR 2011

V dňoch 9. až 22. septembra 2011 uskutočnilo medzinárodné cvičenie COMBINED ENDEAVOR 2011. Cieľom cvičenia bolo otestovať a zdokumentovať interoperabilitu mobilných komunikačných a informačných systémov krajín NATO, krajín participujúcich v Partnerstve za mier a ostatných zúčastnených krajín.

Súčasťou cvičenia boli aj príslušníci vzdušných síl, ktorí participovali pri testovaní rádiokomunikačných technológií. Prevádzka v rádiovej sieti bola rozdelená na dve fázy. V prvej fáze bolo cieľom nadviazať hlasové spojenie s možnosťou prenosu dát. V druhej fáze bolo cieľom prenášať správy prostredníctvom riadiacej stanice do siete LAN a tým poskytovať dátové služby ďalším užívateľom v počítačovej sieti.

Účastníkmi testovania rádiokomunikačných technológií boli obsluhy rádiových staníc OS SR, dislokované v priestoroch Ružomberok, Martin, Trenčín, Zvolen a obsluhy rádiových staníc participujúcich krajín, Tirana (Albánsko) a Zagreb (Chorvátsko).Autor: kpt. Ladislav Vajda , Foto: vvzs - Dátum: 27.09.2011
Čítanosť: 7879
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share