Preskocit navigáciu

TATRA FREEDOM - deň tretí: Kríza sa stupňuje


TATRA FREEDOM - deň tretí: Kríza sa stupňuje

... z prostredia silových zložiek prenikli informácie o možnom negatívnom pôsobení sympatizantov Vegalandu, ktorí sú zároveň rodinnými príslušníkmi niektorých členov silových zložiek. U príslušníkov silových zložiek, ktorých rodinní príslušníci sú pokladaní za sympatizantov alebo patria medzi národnostnú menšinu Vegelandu, nie je zaručená 100% lojalita. Aj keď hovorcovia silových rezortov toto rázne popreli, niektoré citlivé úlohy a rozkazy začali týchto „menej spoľahlivých“ členov silových zložiek obchádzať, niektorí začali náhle čerpať dovolenku.
Technologickými haváriami a následným únikom škodlivých chemikálií v Košiciach a v Trhovišti boli ohrozené dve jednotky rádiolokačného prieskumu.
Inak ako provokáciou sa nedá nazvať veľké cvičenie ozbrojených síl Vegelandu, ktorého sa zúčastňujú vzdušné aj pozemné sily. Obyvatelia národnostnej menšiny Tatry žijúci na severnom území Vegelandu informovali o presune vojenskej techniky z oblastí kde prebieha cvičenie jednotiek Vegelandu k hraniciam Tatry. Tieto presuny potvrdili viacerí svedkovia.
Náčelník GŠ OS TAR informoval, že OS situáciu monitorujú a prípadné narušenie štátnej hranice bude považované za nepriateľský akt so všetkými následkami...

(scenár tretieho dňa cvičenia TF) 

http://www.vvzs.mil.sk/4086/fotogaleria.php?album=729
Autor: bvrps Zvolen , Foto: bvrps Zvolen - Dátum: 09.11.2011
Čítanosť: 7931
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share