Špecialistov na lietadlá máme aj doma


Špecialistov na lietadlá máme aj doma

Každá funkcia vykonávaná v ozbrojených silách je niečím výnimočná, či už je to funkcia vojenského pilota, zdravotníka, personalistu alebo technika lietadla.

Práca leteckého technika je veľmi špecifická, precízna a hlavne zodpovedná. Po technickej stránke v plnej miere zodpovedá za pridelené lietadlo. Okrem udržania prevádzkyschopnosti lietadla sa v prípade poruchy stará o jej zdiagnostikovanie a následné odstránenie. Jednou z ich ďalších úloh je aj predlžovanie technického života lietadiel, ktoré sa v mesiacoch január a február stalo prácou špecialistov z dopravného krídla v Kuchyni, ktorí ju vykonávajú zo srdca a s veľkou oddanosťou, mnohokrát aj počas víkendov a sviatkov.

A tak na základe programu od výrobcu lietadla spoločnosti Antonov na Ukrajine, vykonávali príslušníci technickej letky prehliadku F10 (prehliadka vykonávaná po 60 mesiacoch prevádzky na leteckej technike AN-26), prehliadku P3 (prehliadka po 24 mesiacoch prevádzky na leteckej technike L-410) a kontrolu technického stavu leteckej techniky. Kontrola sa vykonávala za účelom predĺženia technického života lietadiel o ďalšie dva roky.

Naši leteckí špecialisti nielenže zvládli túto špecifickú činnosť na výbornú, ale tiež priniesli rezortu obrany značnú finančnú úsporu.


1111222233334444555

Autor: npor. Zuzana Mitríková , Foto: kpt. Rudolf Chocholáček - Dátum: 02.03.2012
Čítanosť: 8989
Verzia pre tlač

Skočiť na menu