Preskocit navigáciu

Náčelník Generálneho štábu na pôde dopravného krídla


Náčelník Generálneho štábu na pôde dopravného krídla

Na oficiálnu návštevu dopravného krídla v Kuchyni zavítal 21. marca 2012 náčelník Generálneho štábu OS SR generálmajor Peter Vojtek, kde sa zoznámil s úlohami a poslaním dopravného krídla.

Po úvodnom privítaní veliteľom krídla plukovníkom  Petrom Prokopom nasledovala prezentácia útvaru, v rámci ktorej veliteľ informoval náčelníka GŠ OS SR o predurčení dopravného krídla, jeho hlavných úlohách a jeho logistickom zabezpečení.

Po úvodnej prezentácii pokračovala návšteva prehliadkou priestorov dopravného krídla, kde si náčelník Generálneho štábu prezrel budovy pridelené jednokám, ubytovňu útvaru a hangáre leteckej techniky, kde mal možnosť vidieť prácu leteckých technikov pri práve prebiehajúcej kontrole hydraulického systému lietadla An-26.

V následnej diskusii sa generálmajor Vojtek oboznámil s výzvami, ktorým v tejto neľahkej dobe čelia príslušníci krídla, najmä v oblasti zabezpečenia výcviku a technického stavu leteckej techniky.

Počas návštevy Armádnej leteckej strelnice priestor „B“, bola generálmajorovi Vojtekovi prezentovaná prebiehajúca posledná fáza ničenia leteckej munície.

Na záver svojej návštevy NGŠ poďakoval príslušníkom dopravného krídla za dosiahnuté výsledky a zaželal všetkým veľa pracovného elánu a úspechov do ďalšej práce.

http://www.lzkuchyna.mil.sk/23592/fotogaleria.php?album=818

 Autor: npor. Zuzana Mitríková , Foto: kpt. Rudolf Chocholáček - Dátum: 22.03.2012
Čítanosť: 11017
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share