Príslušníci zmiešaného krídla Sliač nezabúdajú


Príslušníci zmiešaného krídla Sliač nezabúdajú

Jedným zo základných práv človeka je právo byť slobodným. V súčasnej dobe je pre mnohých z nás nepredstaviteľné stratiť toto právo. V histórii ľudstva sú však zaznamenané aj tieto nešťastné udalosti, kedy človek musel brániť slobodu a spravodlivosť so zbraňou v ruke. Tieto udalosti nie je možné z dejín vymazať, práve naopak, je potrebné si ich pripomínať a venovať im patričnú pozornosť. Rozhodne k takým patrí pre mesto Sliač deň 19. marec 1945 – Deň oslobodenia mesta.

Včera 19. marca 2012 si náčelník štábu zmiešaného krídla Sliač podplukovník Pavol TÖKÖLY v mene príslušníkov Zmiešaného krídla Sliač spolu s kpt. Petrom Novotňákom a npor. Miroslavom Ferencom pripomenuli položením kytice k pamätníku padlým tento pamätný dátum od ktorého už uplynulo 67 rokov. Organizátorom pietneho aktu bolo mesto Sliač.


Príslušníci zmiešaného krídla Sliač nezabúdajúPríslušníci zmiešaného krídla Sliač nezabúdajúPríslušníci zmiešaného krídla Sliač nezabúdajúPríslušníci zmiešaného krídla Sliač nezabúdajúPríslušníci zmiešaného krídla Sliač nezabúdajú

Autor: npor. Jana Daňová , Foto: npor. Jana Daňová - Dátum: 22.03.2012
Čítanosť: 13182
Verzia pre tlač

Skočiť na menu