Preskocit navigáciu

Zahraničná návšteva u dopravného krídla


Zahraničná návšteva u dopravného krídla

Na oficiálnu návštevu dopravného krídla v Kuchyni zavítala 20. septembra 2012 delegácia Veľvyslanectva Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, ktorá sa zoznámila s úlohami a poslaním dopravného krídla.

Po úvodnom privítaní veliteľom krídla plukovníkom Petrom Prokopom nasledovala prezentácia útvaru, v rámci ktorej veliteľ informoval delegáciu o predurčení dopravného krídla a jeho hlavných úlohách.

Po úvodnej prezentácii pokračovala návšteva prehliadkou priestorov dopravného krídla, ktorej súčasťou boli hangáre leteckej techniky, kde mala delegácia možnosť vidieť prácu leteckých technikov ako aj samotnú leteckú techniku, priestory riadiacej veže spolu s meteorologickou stanicou.

Na záver návštevy boli vykonané vyhliadkové lety leteckou technikou L-410. Delegácia Veľvyslanectva Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska sa na záver poďakovala za prijatie a vyjadrila presvedčenie v perspektívnu spoluprácu do budúcnosti.


Zahraničná návšteva u dopravného krídlaZahraničná návšteva u dopravného krídlaZahraničná návšteva u dopravného krídlaZahraničná návšteva u dopravného krídla

Autor: npor. Zuzana Mitríková , Foto: npor. Marek Klačan - Dátum: 21.09.2012
Čítanosť: 7381
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share