Preskocit navigáciu

Pád dopravného lietadla do obytnej zóny na Lešti "FALLING LEAF 2012"


Pád dopravného lietadla do obytnej zóny na Lešti

V dňoch bol 9. – 12. októbra 2012 v priestoroch ÚŠZV Lešť vykonaný súčinnostný výcvik vojenských hasičských jednotiek Vzdušných síl OS SR. Cieľom súčinnostného výcviku bolo zosúladenie vojenských hasičských a záchranných družstiev pri vykonávaní špeciálnych činností počas záchranných prác hasičských jednotiek a to najmä: hasenie požiarov v objektoch, praktické preverenie hasičskej činnosti, záchrana osôb a materiálu, velenie a riadenie zásahu, súčinnosť jednotlivých hasičských a záchranných zložiek pri vzniku mimoriadnych udalostí s hromadným postihnutím osôb.

Súčinnostný výcvik vyvrcholil jednodňovým taktickým cvičením na tému: „Pád dopravného lietadla do obytnej zóny“. Uvedeného cvičenia sa zúčastnili príslušníci vojenských hasičských jednotiek Vzdušných síl OS SR vojenských letísk Kuchyňa, Sliač, Prešov a hasičské družstvo z protilietadlovej raketovej brigády Nitra, spoločne s príslušníkmi hasičskej jednotky civilného letiska Sliač v pozícii zasahujúcich zložiek, ako aj študenti Strednej odbornej školy drevárskej vo Zvolene v úlohe figurantov.

Taktické cvičenie preverilo v reálnych podmienkach koordináciu jednotlivých zasahujúcich zložiek vojenských a civilných letísk, podporilo osvojenie si praktických skúseností pri odstraňovaní následkov leteckej mimoriadnej udalosti s hromadným postihnutím osôb, čo predstavuje hlavnú úlohu záchranných zložiek dislokovaných na jednotlivých vojenských a civilných letiskách.


11112222

Autor: kpt. Radovan Medvec , Foto: zdroj - Dátum: 15.10.2012
Čítanosť: 9101
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share