Preskocit navigáciu

Igláci súčasťou cvičenia FORT PRIBINA II


Igláci súčasťou cvičenia FORT PRIBINA II

Súčasťou prebiehajúcej certifikácie 12. mechanizovanej prápornej skupiny je aj 2. protilietadlová čata (plč) IGLA z protilietadlovej raketovej brigády (plrb) Nitra.

Plnenie odborných úloh a úroveň pripravenosti 2.plč IGLA v rámci prebiehajúceho cvičenia boli v utorok, 23. októbra 2012, okrem príslušníkov rozhodcovskej skupiny preveriť v skorých ranných hodinách aj príslušníci veliteľstva vzdušných síl na čele s náčelníkom štábu plukovníkom Stanislavom Hurčíkom, náčelníkom protivzdušnej obrany podplukovníkom Jánom Bálintom a veliteľom plrb Nitra plukovníkom Vladimírom Kováčom.

Svoje palebné postavenia v obrane si nitrianski igláci vybudovali na Kamennom a Jaseňovom Vrchu, kde z vybudovaných postavení zabezpečujú pre cvičiace jednotky protivzdušnú obranu. Podľa pripraveného plánu prebiehajúceho cvičenia včera pôsobili na vzdušný cieľ Mi-17. Neskôr s vrtuľníkom kooperovali, keďže bol súčasťou zásobovacieho konvoja, ktorému zabezpečovali protivzdušnú obranu.

Počas kontroly plnenia úloh sa cvičiaci prezentovali na vysokej profesionálnej úrovni. Pri osobnom styku s cvičiacimi bolo možné poznať ich erudovanosť a zanietenosť pre čo najlepšie splnenie úloh cvičenia. S týmto poznaním z Lešte odchádzali menovaní funkcionári vzdušných síl. "Igláci" na čele s veliteľom čaty por. Kerpnerom si plnia všetky zadané úlohy bez akýchkoľvek problémov.

Cvičenie bude ukončené v piatok nástupom skupiny, kde previerkový tím a riaditeľstvo cvičenia vyhodnotí celú certifikáciu.

Naším kolegom držíme palce, nech sa im podarí úspešne splniť úlohy certifikácie a vrátiť sa plní nových skúseností, ktoré budú môcť umne využívať pri plnení ďalších úloh.


11

Autor: plrb Nitra , Foto: plrb Nitra - Dátum: 24.10.2012
Čítanosť: 6830
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share