Preskocit navigáciu

Pozorovací let OPEN SKY nad územím SR


Pozorovací let OPEN SKY nad územím SR

Včera nad územím Slovenskej republiky vykonali príslušníci ozbrojených síl Ukrajiny pozorovací let. Tento let bol vykonaný v súlade so Zmluvou o otvorenom nebi (OPEN SKY) a preveruje sa ním, či v objektoch alebo výcvikových zariadeniach OS SR nie je vykonávaná činnosť v rozpore s predmetnou zmluvou, ktorá by mohla narušiť susedské vzťahy medzi oboma krajinami.

Pozorovací let bol vykonaný ukrajinským pozorovacím lietadlom An-30B a s ohľadom na rozlohu územia SR obsiahol dislokáciu takmer všetkých útvarov Ozbrojených síl SR.

V nasledujúcich dňoch bude prebiehať vyhodnocovanie získaného materiálu na území Ukrajiny a následne tiež kompetentnými orgánmi MO SR v spolupráci s Topografickým ústavom Banská Bystrica a príslušníkmi Veliteľstva vzdušných síl OS SR.

Na prípravnej a realizačnej fáze tranzitného letu sa značnou mierou podieľali aj príslušníci dopravného krídla Kuchyňa a brigády velenia, riadenia a prieskumu Zvolen. Vzlet a pristátie lietadla An-30B sa realizovali z vojenského letiska v Kuchyni.

Dôsledným plnením úloh Zmluvy o otvorenom nebi Slovenská republika zabezpečuje dodržiavanie platných medzinárodných dohôd o kontrole zbrojenia.


1111

Autor: vvzs , Foto: práp. Jacek Grzeškowiak - Dátum: 07.11.2012
Čítanosť: 8020
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share