Preskocit navigáciu

Marcová rotácia do operácie UNFICYP je pripravená


Marcová rotácia do operácie UNFICYP je pripravená

Záverečným kontrolným cvičením v dňoch 22. a 23. januára 2013 na Kolíňanskom vrchu ukončila cvičiaca jednotka UNFICYP svoju prípravu na nasadenie do operácie na Cypre.

Kontrolné cvičenie pod názvom „Modrý Baret – Blue Beret“ vo vojenskom výcvikovom priestore Kolíňanský vrch bolo vyvrcholením trojtýždňového odborného a spoločného výcviku 101-člennej jednotky pripravovanej na plnenie úloh do operácie UNFICYP na Cypre s termínom rotácie marec 2013.

Úlohou kontrolného cvičenia bolo preveriť stanovené spôsobilosti a vyhodnotiť úroveň pripravenosti a vycvičenosti príslušníkov štábu, strážnej jednotky a logistických podporných prvkov na plnenie úloh v priestore operácie UNFICYP. Plnenie úloh jednotky počas kontrolného cvičenia bolo v maximálnej miere rozohrávané a prispôsobené skutočným podmienkam v uvedenej operácii, čo dáva predpoklad na úspešné zvládnutie cieľov odbornej pripravenosti jednotky pre plnenie úloh vo vojenskej operácii. Systém velenia a riadenia medzi jednotlivými stupňami velenia bol vykonávaný výhradne v anglickom jazyku. Stanovené postupy veliteľov boli vyhodnotené ako výborné.

Pripravenosť a vykonanie cvičenia preveril zástupca veliteľa vzdušných síl plukovník Ivan Hulek so svojou kontrolnou skupinou a s priebehom cvičenia sa prišiel oboznámiť aj zástupca náčelníka Štábu operácii Generálneho štábu OS SR – veliteľ Centra riadenia operácií plukovník Daniel Zmeko a hlavný veliaci poddôstojník šbnrtm. Vladimír Beluš.


111122224444555

Autor: plrb Nitra , Foto: rtn. Roman Chovanec - Dátum: 28.01.2013
Čítanosť: 8872
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share