Preskocit navigáciu

Pomoc v núdzi


Pomoc v núdzi

Dňa 7. februára 2013 pomáhali pri snehovej kalamite vojaci z protilietadlovej raketovej brigády Nitra. Od rána husto snežilo a teploty len niečo nad nulou neveštili nič dobrého. Cestári s počasím bojovali, ako vedeli, no i napriek snahe nestíhali odpratávať sneh na cestách mimo hlavných ťahov.

Jednou z takýchto ciest je i cesta na posádkové cvičisko „Kolíňanský Vrch“. V doobedňajších hodinách sa ňou presúval vojenským vozidlom Tatra 815 operačný dozorný protilietadlovej raketovej brigády npor. Radoslav ŠTOFKO so svojim vodičom rtn. Albertom HORVÁTHOM na kontrolu výkonu ochrannej služby.

Len pár metrov za tabuľou obce Nitrianske Hrnčiarovce však ich cestu prerušila nečakaná prekážka. V neprehľadnej zákrute autobus mestskej hromadnej dopravy v celej svojej dĺžke bezradne križoval komunikáciu a tesne oproti nemu sa vo veľmi podobnej pozícii nachádzalo vozidlo odťahovej spoločnosti. Bolo zrejmé, že bez cudzej pomoci sa odtiaľ nedostanú.

Ponúknutú pomoc od vojakov prijali vďačne, ale i s obavami. Veď vozidlo odťahovej spoločnosti si s autobusom nedokázalo poradiť. Skúsenému profesionálovi - vodičovi rtn. HORVÁTHOVI - sa však bez väčších ťažkostí po chvíli podarilo obe vozidlá vytiahnuť späť na cestu. Vodič autobusu i odťahovej spoločnosti nevedeli nájsť tie správne slová vďaky a chvály na adresu dvoch vojakov, ktorí bez váhania, bez nároku na odmenu a profesionálne pomohli v núdzi.

 


11112222333

Autor: kpt. Martin Repka , Foto: npor. Štofko, rtn. Horváth - Dátum: 08.02.2013
Čítanosť: 8937
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share