Preskocit navigáciu

Dopravkári na trati polmaratónu


Dopravkári na trati polmaratónu

Aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu sa v dňoch 21. – 24. marca 2013 v Bratislave konal 8. ročník ČSOB Bratislava Marathon, ktorého sa zúčastnili aj príslušníci Dopravného krídla Kuchyňa.

Na štartovaciu čiaru polmaratónu sa v nedeľu, 24. marca, postavili kapitán Maroš Hoza, rotný Rastislav Jursa a podpráporčík Róbert Bartko. K trojici „dopravkárov“ sa pridal aj bývalý príslušník krídla rotný Stanislav Kolárik. Spoločne s ex-kolegami si preverili svoje bežecké skúsenosti v silnej konkurencii a dosiahli veľmi slušné výsledky.

Počas maratónskeho víkendu v Bratislave si zašportovalo v rôznych kategóriách vyše 7000 bežcov z 50 krajín sveta, čím padol nový rekord podujatia. ČSOB Bratislava Marathon výrazne poznačilo počasie, najmä v nedeľu bolo pre účastníkov veľmi nepríjemné.

Maratón je v súčasnosti najväčším športovým podujatím v Bratislave a za osem rokov existencie si vybudoval pevné miesto v kalendári akcií v slovenskej metropole. Prioritou podujatia nie sú vrcholné výkony, ale popularizácia behu ako najprirodzenejšej športovej aktivity.


Dopravkári na trati polmaratónuDopravkári na trati polmaratónuDopravkári na trati polmaratónu

Autor: npor. Zuzana Mitríková , Foto: dk - Dátum: 03.04.2013
Čítanosť: 6588
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share