Vojaci preverili študentov a študenti vojakov


Vojaci preverili študentov a študenti vojakov

„Poď! Utekaj! Ešte kúsok!“ ozývalo sa vo vojenskom výcvikovom priestore Biela Hora neďaleko Michaloviec 9. mája 2013. To sa navzájom povzbudzovali študenti ôsmych stredných škôl Košického a Prešovského kraja počas branného preteku organizovaného Regrutačnými skupinami Košice a Prešov.

 

 

 

 

Dva a pol kilometrový beh s prekonávaním rôznych prekážok dal nejednému šesťčlennému družstvu poriadne zabrať. Po pár desiatkach metrov si študenti vyskúšali hod granátom, o niekoľko minút zas museli prekonať zamorený priestor v maskách a pláštenkách v členitom poľnom teréne. Takto „vyšťavení“ ešte zvládnuť streľby zo vzduchoviek. Presnosť ich mušky bola tiež hodnotená. A poklusom naspäť. Tesne pred cieľom ešte simulovali za účasti zdravotníkov poskytnutie prvej pomoci a s raneným na nosidlách behom rovno do cieľa.

 

Fyzická zdatnosť, zohranosť študentských tímov ale aj taktika mala rozhodujúce slovo v boji o prvé miesto. Kapitán víťazného družstva Cirkevnej spojenej školy Vranov nad Topľou už od prvých sekúnd po štarte povzbudzoval svoj tím. I keď štartovali ako posledné družstvo, nezlomilo ich to a ani nepoľavili v nadšení. Pomaľovaní maskovacími farbami zdolávali jednu prekážku za druhou. Pri hode granátom dosiahli tiež najvyšší počet bodov. S minútovým rozdielom sa na druhom mieste umiestnilo družstvo Strednej odbornej školy Trebišov. Tretím tímom v celkovom poradí bolo družstvo Strednej odbornej školy technickej Humenné. Títo chlapci a dievčatá boli najlepší v streľbe.

 

Celkové poradie a časy jednotlivých družstiev:


1. Cirkevná spojená škola Vranov nad Topľou 20:17
2. Stredná odborná škola Trebišov 21:05
3. Stredná odborná škola technická Humenné 22:16
4. Stredná odborná škola pôšt a telek. Košice 23:30
5. Obchodná akadémia Košice 24:17
6. Konzervatórium Košice 24:45
7. Gymnázium arm.gen.L. Svobodu Humenné 25:37
8. Gymnázium arm.gen.L. Svobodu Humenné 25:40

 

 

Stredoškoláci mali možnosť vidieť profesionálov Samohybného delostreleckého oddielu z Michaloviec v akcii počas ukážok výcviku sebaobrany a cvičnej streľby zo samopalu a pištole. Tí najakčnejší študenti sa pod vedením profesionálnych vojakov priučili aj základom sebaobrany. Statickou ukážkou vojenskej techniky zaujali profesionáli Vojenskej polície a zdravotníci z 22. mechanizovaného práporu Michalovce.


Vojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakovVojaci preverili študentov a študenti vojakov

Autor: rtn. Katarína ČEKANOVÁ , Foto: autor - Dátum: 10.05.2013
Čítanosť: 65521
Verzia pre tlač

Skočiť na menu