Exkurzia materských škôl na Sliačskej základni


Exkurzia materských škôl na Sliačskej základni

  Dňa 17.5.2013 sa na leteckej základni Zmiešaného krídla Sliač, uskutočnila exkurzia materských škôl zo Zvolena a Lieskovca. Pre malých zvedavcov to bolo nové objavovanie zaujímavých vecí.

   Hneď na úvod čakalo na škôlkárov stretnutie s vojenskou kynológiou, kde najmladší diváci pozorne sledovali výcvik služobných psov. Výkony služobných psov odmeňovali radostným potleskom. Oči sa im rozžiarili po tom, čo mohli týchto psíkov aj pohladkať a prihovoriť sa im. Neskôr sa presunuli k stanovisku biologickej ochrany letiska. Tam si  mohli obzrieť Sokola Rároha v plnej kráse a informovať sa o jeho živote v prírode ako aj činnosti na letisku.

   Záver exkurzie patril ukážke vojenskej hasičskej jednotky leteckej základne Sliač, kde  hasiči  predviedli svoju techniku a výstroj. Zapínanie sirén a penová šou bola veselým vyvrcholením príjemne stráveného dňa. Pred odchodom deti čakalo ešte fotenie pri leteckej technike a potom už malí nadšenci odchádzali s pekným zážitkom z nevšedného dňa.


Exkurzia materských škôl na Sliačskej základniExkurzia materských škôl na Sliačskej základniExkurzia materských škôl na Sliačskej základniExkurzia materských škôl na Sliačskej základniExkurzia materských škôl na Sliačskej základniExkurzia materských škôl na Sliačskej základniExkurzia materských škôl na Sliačskej základni

Autor: čat. Mário Selecký , Foto: čat. Mário Selecký - Dátum: 24.05.2013
Čítanosť: 10091
Verzia pre tlač

Skočiť na menu