Preskocit navigáciu

Veliteľ vzdušných síl dnes prijal zástupcov pracovných brigád Bundeswehru


Veliteľ vzdušných síl dnes prijal zástupcov pracovných brigád Bundeswehru

Dňa 28. mája navštívili vzdušné sily členovia pracovných brigád Bundeswehru zo 63. transportnej letky a zástupca Spoločnosti starostlivosti o nemecké vojnové hroby na Slovensku Ján Tomko.

Na pôde veliteľstva vzdušných síl delegáciu osobne privítal veliteľ vzdušných síl brigádny generál Miroslav Korba. Po úvodnej prezentácii o štruktúre a hlavných úlohách vzdušných síl vystúpil zástupca veliteľa leteckej základne Sliač podplukovník Martin Hronec, ktorý bližšie oboznámil ctenú delegáciu o poslaní stíhacieho letectva dislokovaného na tejto základni.

Nemeckí vojaci sa v priebehu návštevy vo Zvolene živo zaujímali o dianie vo vzdušných silách a veľmi pozitívne vyzdvihli a ocenili už dlhoročnú spoluprácu so slovenskými vojakmi počas spoločných pracovných brigád v rámci starostlivosti o nemecké vojnové hroby.
Na záver návštevy brigádny generál Korba vyslovil všetkým poďakovanie za dlhoročnú aktívnu spoluprácu a vyjadril presvedčenie o jej ďalšom úspešnom pokračovaní. Ako symbol úcty a vďaky prevzal z rúk veliteľa vzdušných síl hlavný štábny práporčík Ulf Schimanski a kapitán Joachim Fedde plaketu s venovaním.

Program návštevy pokračoval v popoludňajších hodinách v priestoroch leteckej základne Sliač prehliadkou leteckého trenažéru L-39 a statickou ukážkou leteckej techniky.

Tento rok plánuje nemecká strana uskutočniť na Slovensku tri pracovné brigády a to vo Važci, Čabinách a Medzilaborciach.


1111223333

Autor: vvzs , Foto: vvzs - Dátum: 28.05.2013
Čítanosť: 7806
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share