Preskocit navigáciu

Slávnostný nástup jednotky UNFICYP v plrb Nitra


Slávnostný nástup jednotky UNFICYP v plrb Nitra

Slávnostný nástup profesionálnych vojakov Ozbrojených síl Slovenskej republiky odchádzajúcich plniť úlohy do mierovej misie UNFICYP pod záštitou OSN sa uskutočnil dnes v piatok 13. septembra 2013 v Nitre. V septembrovej rotácii odchádza 77 profesionálnych vojakov, z toho 6 žien.

Veliteľ protilietadlovej raketovej brigády v Nitre plukovník Miroslav Lorinc privítal na slávnostnom nástupe v priestore útvaru zástupcu veliteľa vzdušných síl plukovníka Ivana Hůleka, veliteľa dopravného krídla Kuchyňa plukovníka Petra Prokopa, hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Vladimíra Beluša, veliaceho poddôstojníka vzdušných síl štábneho nadrotmajstra Petra Kuku a ďalších pozvaných hostí.

Vo svojom príhovore veliteľ odchádzajúcej jednotky major Miroslav Mišovic okrem iného povedal: „Ako veliteľ kontingentu som si vedomý svojej zodpovednosti, ktorá mi vyplýva z funkcie a chcem Vás uistiť, že tak ako ja, aj velenie Ozbrojených síl urobí všetko preto, aby sme sa po kvalitnom splnení úloh, všetci v zdraví vrátili domov.“

Do kasární pod Zoborom sa s odchádzajúcimi vojakmi prišli rozlúčiť aj rodinní príslušníci, blízki a známi. Slávnostný akt bol ukončený slávnostným pochodom jednotky.

Cieľom a poslaním vysielajúcej jednotky je udržať v priestore nasadenia „Status Quo“ vo vnútri nárazníkovej zóny, zabezpečiť dodržiavanie prímeria medzi znepriatelenými stranami, prispieť k obnove o udržanie práva a poriadku na strove a plniť humanitárne úlohy. Odchádzajúci vojaci vystriedajú svojich kolegov, ktorých privítanie sa uskutoční koncom tohto mesiaca.


11112222333344

Autor: plrb Nitra , Foto: plrb Nitra - Dátum: 13.09.2013
Čítanosť: 8568
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share