AUTOSALÓN Nitra nebol len o autách ...


AUTOSALÓN Nitra nebol len o autách ...

     Výstavisko Agrokomplex Nitra otvorilo svoje brány pre priaznivcov motorizmu. Od 3. do 6. októbra tu prebiehala medzinárodná výstava Autosalón - Autoshow Nitra 2013. Na prehliadke automobilového priemyslu sa predstavili osobné, úžitkové a nákladné automobily, dopravná technika, autopríslušenstvo, servisná a garážová technika. Novinkou bola predajná výstava      a burza motocyklov, štvorkoliek, príslušenstva a oblečenia MOTOEXPO NITRA 2013. Tento rok bol prehliadkou noviniek, návštevníci mohli vidieť 25 premiér.

 

 

 

     Už druhýkrát bol autosalón spojený s atraktívnou autoshow v rámci ktorej bolo pripravených vyše tridsať podujatí. Aj vďaka tomu prišlo na toto spojené podujatie takmer 112-tisíc návštevníkov.

 

     Medzi sprievodné aktivity tohto podujatia patrila aj prezentácia Ozbrojených síl SR.

 

     Na výstavnej ploche takmer 1200 m2 bola vystavená technika pozemných, vzdušných a síl výcviku a podpory.

 

Návštevníci si mohli pozrieť:

- odpaľovacie  zariadenie z protilietadlového raketového kompletu S-300 PMU,

- cisternová automobilová striekačka SPS – MAN TGS 35.480 8x8 BB,

- terénny osobný automobil Land Rover Defender 110 TDI,

- terénny automobil MAN HX 32.440 8x8,

- automobil STA AKTIS 4x4 1R,

- BVP 2,

- Aligátor 4x4.

 

 

Vojenská polícia predviedla:

- Nissan Pathfinder VP,

- Land Rover Defender VP,

- Mercedes G 280 VP.

 

     Vojenskú históriu dôveryhodne odprezentovalo Military Historical Museum z Pohronského Ruskova a členovia Klubu ČSĽA Kolíňany.

 

     V rámci tejto aktivity sa  potenciálni uchádzači, v stanoch regrutačných skupín Nitra a Bratislava, dozvedeli o histórií, úlohách a poslaní OS SR. Zároveň im boli poskytnuté informácie o podmienkach vstupu do OS SR a možnosti štúdia na AOS L. Mikuláš. Nielen pre deti bol pripravený zaujímavý program, kde najväčší ohlas vyvolalo maľovanie tvárí maskovacími farbami, ako to robia skutoční profesionálni vojaci. Tí odvážnejší mali možnosť si vyskúšať modulárny systém a odfotiť sa v bojovej veste a prilbe.

 

     Prezentácia profesionálnych vojakov a techniky OS SR, sa počas týchto jesenných dní, stretla s veľkým záujmom a ohlasom u zúčastnenej širokej verejnosti.


AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON AUTOSALON autosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalonautosalon
1 2 >>

Autor: kapitán Ing. Milan KUBIZNIAK , Foto: čatár Ing. Ján BALÁŽIK - Dátum: 07.10.2013
Čítanosť: 23838
Verzia pre tlač

Skočiť na menu