Preskocit navigáciu

Vzdušné sily si pripomenuli Deň boja za slobodu a demokraciu


Vzdušné sily si pripomenuli Deň boja za slobodu a demokraciu

Slávnostným nástupom si príslušníci veliteľstva vzdušných síl dnes 15. novembra 2013 pripomenuli jednu z významných udalostí novodobých slovenských dejín. 17. November - Deň boja za slobodu a demokraciu si profesionálni vojaci a zamestnanci uctili prečítaním rozkazu prezidenta Slovenskej republiky, v ktorom boli spomenuté udalosti súvisiace s týmto dňom a ktoré vyústili do zmeny spoločensko-politického systému Slovenskej republiky.

Na prečítané slová z rozkazu prezidenta Slovenskej republiky nadviazal vo svojom príhovore aj veliteľ vzdušných síl brigádny generál Miroslav Korba: "Tieto fakty, ktoré máme mnohí určite v živej pamäti, nikdy nestratia svoj význam a budú mať nepochybne veľkú hodnotu aj pre ďalšie generácie“.

Brigádny generál Korba vo svojom príhovore tiež poukázal na hodnoty, akými sú ľudské práva, sloboda a demokracia a zdôraznil význam pripomínania si tohto dňa – Dňa boja za slobodu a demokraciu.

Tento sviatok si v dnešný deň pripomenuli slávnostným nástupom aj profesionálni vojaci a zamestnanci útvarov vzdušných síl.


1111

Autor: npor. Marcela Vrábelová , Foto: slob. Michal Malček - Dátum: 15.11.2013
Čítanosť: 4856
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share