Vitajte v Bardejove ...


Vitajte v Bardejove ...

     Takto vrelo privítali Prešovských regrutátorov študenti dvoch Bardejovských stredných škôl a to Strednej priemyselnej školy na ulici Komenského č. 5 a Spojenej školy – Strednej odbornej školy na ulici Slovenská č. 5 dňa 14. januára 2014.

 

     Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest, v roku 2000 bolo zapísané do zoznamu – Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO. Možno je to aj jeden z dôvodov prečo sa príslušníkom Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR pracovalo v tomto meste tak dobre.


     Svojou prezentáciou regrutátori informovali študentov o podmienkach štátnej služby profesionálneho vojaka v ozbrojených silách Slovenskej republiky a možnosti štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Oslovili takmer dvesto mladých ľudí. Prišli im pomôcť pri vytváraní ich vlastnej budúcnosti. Rozobrali celý proces výberového a prijímacieho konania, čím všetkým musí prejsť žiadateľ od podania si žiadosti o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka až po samotné kroky pred brány útvaru Práporu výcviku v Martine.


     Zo všetkých otázok, ktoré zazneli z úst študentov na adresu regrutátorov, uvediem aspoň jednu, tá azda najviac rezonovala v ušiach: „Aká je každodenná náplň práce profesionálneho vojaka? Príde ráno do práce a čo?“ , zložitá otázka, jednoduchá odpoveď. „Každodenná náplň záleží od Vašej pozície v Ozbrojených silách, ako vojak II. stupňa budete príslušníkom nejakej bojovej alebo zabezpečovacej jednotky. Ste zodpovedný za svoju fyzickú i psychickú pripravenosť na plnenie bojových i mierových úloh, zdokonaľujete sa v prežití na bojisku, v ovládaní svojej techniky, prostriedkov a hlavne výzbroje. No a samozrejme v mieri sú tu Ozbrojené sily pre ľudí (živelné pohromy a pod.) Naučíte sa veci, ktoré sa inde nenaučíte, uvidíte miesta, ktoré by ste inak nevideli a hlavne pochopíte na čom skutočne záleží. Takže je len na Vás, ako budú vyzerať Vaše roky strávené v Ozbrojených silách“.


Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...Vitajte v Bardejove ...

Autor: čatár Alojz MIKULA, Regrutačná skupina Prešov , Foto: autor - Dátum: 15.01.2014
Čítanosť: 11858
Verzia pre tlač

Skočiť na menu