Deň detí so vzdušnými silami


Deň detí so vzdušnými silami

Smiech, radosť a dobrá nálada sa dňa 30. mája 2014 aj napriek nepriaznivému počasiu šírili priestormi leteckej základne Sliač. Dôvodom bola už tradičná oslava Dňa detí, ktorú pre širokú verejnosť pripravili príslušníci vzdušných síl.

Nespočetné množstvo detí z materských a základných škôl zo širokého okolia a tiež detí profesionálnych vojakov osobne pozdravil a privítal veliteľ vzdušných síl brigádny generál Miroslav Korba, veliteľ leteckej základne Sliač plukovník Vladimír Lisý a prednosta mesta Sliač Jozef Žabka.

Malí aj veľkí návštevníci podujatia „Deň detí so vzdušnými silami“ dnes mohli zhliadnuť aspoň časť rôznorodej a zaujímavej práce profesionálnych vojakov. Tí odvážnejší sa naučili poradový krok, ktorý neodmysliteľne patrí k práci vojenského profesionála a nadšenci letectva sa dnes aspoň symbolicky stali pilotmi na stíhačkách, dopravných lietadlách či vrtuľníkoch.

Na svoje si určite prišli aj tí najmenší, či už pri ukážkach poslušnosti vojenských psíkov alebo vystúpení Sáry - sokola rároha, ktorý chráni vzdušný priestor letiska pred neželaným vtáctvom. O príjemnú atmosféru sa postarali aj príslušníci Vojenskej hudby a Regrutačnej skupiny Banská Bystrica.

Veľkým spestrením a nezabudnuteľným zážitkom zaiste bola tradičná penová show, ktorú pripravili profesionáli vojenskej hasičskej jednotky zo sliačskej leteckej základne.

A čo dodať na záver ? Snáď len opäť poďakovať všetkým, ktorí dnes prijali naše pozvanie a prejavili nám dôveru. Sme radi, že sme im mohli ukázať našu prácu a poslanie a tiež motivovať mnohých z nich, aby sa v budúcnosti stali našimi kolegami.


111122223333444455557

Autor: npor. Marcela Vrábelová , Foto: Tatiana Margolienová - Dátum: 30.05.2014
Čítanosť: 6415
Verzia pre tlač

Skočiť na menu