Nad vojenským letiskom Kuchyňa aj vládny špeciál ...


Nad vojenským letiskom Kuchyňa aj vládny špeciál ...

     Po roku sa Regrutačná skupina Bratislava zúčastnila už tradičného dňa otvorených dverí na letisku Kuchyňa, ktorý sa konal dňa 31. mája 2014. Predpoveď počasia na sobotu sa našťastie nenaplnila a bezmála 5150 návštevníkov letiska si mohlo bez dáždnikov a pršiplášťov poobzerať vojenskú leteckú techniku, pozemnú výzbroj a techniku Ozbrojených síl SR. Profesionálni vojaci si pripravili ukážky základných bojových zručností a kompletnej vojenskej výzbroje a výstroje jednotlivca.

     Letové ukážky leteckých modelárov zaujali malých aj veľkých, veď vidieť ukážku bojov 1. svetovej vojny bol ozajstný zážitok. Dynamické ukážky boli zastúpené i príslušníkmi policajného zboru SR z odboru služobnej kynológie, ktorí predviedli ukážky výcviku psov. Popýšiť sa prišli i majitelia historických áut, ktorí návštevníkom spravili aj slávnostné defilé ich miláčikov. Pre deti bol pripravený pestrý kultúrny program a rôzne súťaže. Vystúpili mažoretky, tanečné a hudobné skupiny, ako napr. Pontoňáci.

     V regrutačnom stane si mohli malí aj veľkí vyskúšať taktickú bojovú nepriestrelnú vestu nosného modulárneho systému a kevlarovú prilbu. A aby vyzerali ešte bojovnejšie, dali si pomaľovať i tvár originálnymi maskovacími farbami aké používajú i naši profesionálni vojaci.

     Ten kto prišiel neoľutoval, pretože príslušníci Dopravného krídla generála M. R. Štefánika v Kuchyni pripravili pre verejnosť bohatý sprievodný program od ukážok preletov L410, zoskok parašutistov a prelet vládneho špeciálu symbolicky avizoval Deň otvorených dverí na Úrade vlady SR, ktorý sa bude konať už túto sobotu 7.6.2014 od 10:00 do 15:00 hod.  

     Návštevníci sa už dnes tešia čím ich budúci rok opäť prekvapia, možno vládny špeciál na letisku aj pristane ...


KuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchynaKuchyna
1 2 >>

Autor: RSk BA , Foto: RSk BA, Ján Kurhajec, kapitán Ing. Marek Klačan - Dátum: 03.06.2014
Čítanosť: 14081
Verzia pre tlač

Skočiť na menu