20. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka


20. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka

     Neutíchajúci seriál dní detí s OS SR stále nekončí. Jeden z nich, ktorý organizovali vojaci pre deti v 5.pluku špeciálneho určenia v Žiline bol sprievodnou aktivitou športového podujatia. To malo svoje výročie, pretože sa jednalo už o 20.ročník cezpoľného behu na počesť nezabudnuteľnej osobnosti Jozefa Gabčíka. Štart pretekov bol pri rodnom dome tohto hrdinu v neďalekom Poluvsí. Pretekári končili svoju zhruba 12 km trať v areáli 5.pšu v Žiline.

 

     Zaujímajú Vás konečné výsledky rozdelené podľa jednotlivých kategórii? Nech sa páči 5.pšu .

 

     Mimoriadne bohatý sprievodný program čakal na deti v celom objekte žilinských kasárni. Okrem profesionálnych vojakov sa na MDD v Žiline predstavil aj policajný, či hasičský zbor so svojimi ukážkami. Nechýbali ani leteckí modelári, či členovia klubu vojenskej histórie. Deti mali možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží a aktivít. Spomenúť musíme streľbu zo vzduchovky, lanovú dráhu z trenažéra JAKUB, jazdu vo vozidle AKTIS či dokonca samostatné vedenia vozidla autoškoly. Ďalej tradičné ukážky výstroj e a výzbroje 5.pšu, návšteva vynovenej siene cti a slávy 5.pšu a samozrejme kreslenie obrázkov s vojenskou tematikou. Veľkým spestrením bol aj ukážky činnosti JUDO CLUBU Mladosť , v ktorých sa predstavili tí najmenší zápasníci.

 
     Aký by to bol MDD u výsadkárov keby sa neskákalo z bojového vrtuľníka? Samozrejme táto doména špeciálnych jednotiek v sobotu v Žiline nechýbala a na záver veľmi úspešného dňa si spoločne zahrali aj Tomáš Bezdeda s kapelou AYA zo Žiliny.


5. špu5. špu5. špu5. špu5. špu5. špu5. špu5. špu5. špu

Autor: RSk ZA - Dátum: 05.06.2014
Čítanosť: 12277
Verzia pre tlač

Skočiť na menu