Preskocit navigáciu

Medaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYP


Medaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYP
V priestoroch veliteľstva misie UNFICYP v Nikózii sa dňa 26. februára 2015 uskutočnilo udeľovanie medailí za službu v mierových misiách príslušníkom UNFICYP, medzi ktorými boli aj profesionálni vojaci jednotky SLOVCON na Cypre.

Spolu 29 príslušníkov slovenského kontingentu, ktorí majú tú česť byť prvýkrát súčasťou veľkej rodiny Spoločenstva spojených národov, bolo dekorovaných hlavnou politickou predstaviteľkou misie UNFICYP Mrs. Lisou Buttenheim, hlavnou vojenskou predstaviteľkou misie UNFICYP generálmajorkou Kristin Lund a veľvyslankyňou SR na Cypre Oxanou Tomovou.

O týždeň neskôr 6. marca 2015 sa uskutočnilo sektorové odovzdávanie medailí v priestoroch kempu gen. M. R. Štefánika vo Famaguste za účasti hlavnej politickej predstaviteľky misie UNFICYP Lisi Buttenheim, náčelníka štábu misie UNFICYP plukovníka Angusa Loudona, veľvyslankyne SR na Cypre Oxany Tomovej, hlavných funkcionárov misie UNFICYP a politických predstaviteľov Srbska a Českej republiky. Celkový počet medailovaných príslušníkov jednotky SLOVCON zo Sektoru 4 bol 26.

Medaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYPMedaily pre príslušníkov SLOVCON v misii UNFICYP

Autor: npor. Martin Stanko , Foto: rtm. Radoslav Hvišč - Dátum: 16.03.2015
Čítanosť: 5419
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share