Preskocit navigáciu

Nitra privítala profesionálov z Cypru


Nitra privítala profesionálov z Cypru
Areál protilietadlovej raketovej brigády v Nitre sa dňa 27. marca 2015 stal miestom slávnostného aktu privítania príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR) po splnení úloh v mierovej operácii UNFICYP, pozorovateľskej misie OSN UNTSO a pozorovateľskej misie OBSE v Gruzínsku.

Slávnostného privítania sa zúčastnil náčelník Generálneho štábu OS SR generálporučík Milan MAXIM, veliteľ Vzdušných síl OS SR brigádny generál Miroslav KORBA a ďalší zástupcovia Ozbrojených síl SR, štátnych orgánov a miestnej samosprávy mesta Nitra a taktiež rodinní príslušníci a príbuzní profesionálnych vojakov.V príhovore náčelník generálneho štábu generálporučík Milan Maxim a tiež aj veliteľ VzS OS SR brigádny generál Miroslav Korba vyjadrili poďakovanie všetkým PrV, ktorí plnili úlohy v zahraničí, za kvalitný a zodpovedný prístup a vzornú reprezentáciu OS SR v misii UNFICYP.“

Z rúk náčelníka GŠ OS SR, veliteľa VzS OS SR a veliteľa plrb Nitra si 82 profesionálnych vojakov slávnostne prevzalo medailu „Za službu v mierových pozorovateľských misiách“. Okrem toho 50-ti profesionálni vojaci boli ocenení odznakom vojnového veterána a 6 PrV vecným darom náčelníka GŠ OS SR. Z celkového počtu profesionálnych vojakov, ktorí posledný rok pôsobili na Cypre, bolo 42 príslušníkov z protilietadlovej raketovej brigády Nitra.

Slovenskí vojaci pôsobia v tejto misii od roku 2001. Prvoradou úlohou našich jednotiek je zabrániť obnoveniu bojov medzi severnou a južnou časťou ostrova, zabezpečiť dodržiavanie prímeria medzi znepriatelenými stranami, prispieť k obnove a udržaniu práva a poriadku na ostrove. Pravidelným hliadkovaním v nárazníkovej zóne zamedzujú možnému narušeniu mieru, násilnostiam a konfliktom. V Sektore 4, v ktorom je Slovenská republika vedúcou krajinou, plnia úlohy v súčasnosti spolu s vojakmi OS SR aj vojaci ozbrojených síl Maďarska, Srbska a Ukrajiny.

Všetci zúčastnení, rodinní príslušníci, priatelia a blízki profesionálnych vojakov ocenili skutočnosť, že ich práca, ktorú odviedli počas pôsobenia v operácii UNFICYP, bola dôstojne odmenená s poctami, ktoré si v plnej miere zaslúžia.

Nitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z CypruNitra privítala profesionálov z Cypru

Autor: por. Natália Mikulová , Foto: rtm. Igor BOŠKO - Dátum: 01.04.2015
Čítanosť: 6087
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share