Slávnostné privítanie UNFICYP v plrb Nitra


Slávnostné privítanie UNFICYP v plrb Nitra

Slávnostný nástup profesionálnych vojakov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ktorí sa vrátili z mierovej misie UNFICYP pod záštitou OSN sa uskutočnil dnes v piatok 25. septembra 2015 v Nitre.

Veliteľ protilietadlovej raketovej brigády v Nitre plukovník Miroslav Lorinc privítal na slávnostnom nástupe v priestore útvaru veliteľa spoločného centra krízového manažmentu brigádneho generála Jindřicha Jocha, veliteľa vzdušných síl brigádneho generála Miroslava Korbu, hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Vladimíra Beluša, veliaceho poddôstojníka vzdušných síl štábneho nadrotmajstra Petra Kuku a ďalších pozvaných hostí.

Brigádny generál Korba privítal profesionálov, ktorí sa vrátili z operácie UNFICYP a vyslovil slová vďaky za aktívnu službu a odvedenú prácu a tak vzorne reprezentovali Vzdušné sily OS SR počas misie.

Do kasární pod Zoborom sa s vojakmi prišli zvítať rodinní príslušníci, blízki a známi. Slávnostný akt bol ukončený slávnostným pochodom jednotky.

Cieľom a poslaním vyslanej jednotky bolo udržať v priestore nasadenia „Status Quo“ vo vnútri nárazníkovej zóny, zabezpečiť dodržiavanie prímeria medzi znepriatelenými stranami, prispieť k obnove o udržaniu práva a poriadku na ostrove a plniť humanitárne úlohy.


Slávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb NitraSlávnostné privítanie UNFICYP v plrb Nitra

Autor: npor. Martina Paľuvová , Foto: rtm. Igor Boško - Dátum: 28.09.2015
Čítanosť: 6593
Verzia pre tlač

Skočiť na menu