Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Vyhlásenie o prístupnosti

Návšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v Nitre


Návšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v Nitre  

V stredu 27. apríla 2016 boli príslušníci Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre, po dlhých 15 rokoch, poctení návštevou hlavného veliteľa OS SR. 

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, v sprievode Ministra obrany SR Petra Gajdoša, 1. zástupcu náčelníka Generálneho štábu OS SR generálmajora Pavla Macka, veliteľa vzdušných síl generálmajora Miroslava Korbu a náčelníka Vojenskej kancelárie prezidenta SR brigádneho generála Vladimíra Šimka, sa osobne presvedčil o profesionalite a vysokej úrovni vycvičenosti príslušníkov protilietadlovej raketovej brigády, ktorí zastávajú nezastupiteľné miesto v rámci zabezpečovania obrany dôležitých politických, ekonomických a hospodárskych centier pred vzdušným nepriateľom a zachovaní suverenity a obrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky ako aj priamej podpory pozemných jednotiek.

Veliteľ protilietadlovej raketovej brigády plukovník Ladislav Dovhun oboznámil vzácnu návštevu s históriou, poslaním, štruktúrou útvaru a hlavnými druhmi výzbroje a techniky, ktorou protilietadlová raketová brigáda disponuje. Charakterizoval priority výcvikových aktivít a poukázal na úspechy brigády pri ostrých bojových streľbách na území Slovenska ako i v zahraničí, kde komplety S-300 PMU, 2K12 KUB,  9K38 IGLA vždy získali VÝBORNÉ hodnotenie. Prezident SR sa následne zúčastnil dynamickej ukážky zaujatia palebného postavenia kompletu S-300 PMU a statickej ukážky protilietadlových raketových kompletov 2K12 KUB a 9K38 IGLA.

Prezident Andrej Kiska sa po Rudolfovi Schusterovi stal druhým prezidentom SR, ktorý navštívil protilietadlovú raketovú brigádu. Pocit hrdosti z návštevy hlavného veliteľa OS SR príslušníkom Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre nepokazilo ani nepriaznivé počasie.


Návšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v NitreNávšteva Prezidenta SR v Protilietadlovej raketovej brigáde v Nitre

Autor: npor. Ing. Jana Fekiačová , Foto: MO SR, plrb: rtm. Igor Boško, rtm.Jozef Járek - Dátum: 27.04.2016
Čítanosť: 3966
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share