Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Vyhlásenie o prístupnosti

Deň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na Sliači


Deň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na Sliači

Taktické krídlo generálmajora Otta Smika Sliač, ako už tradične, aj tento rok prispelo k oslave Medzinárodného dňa detí. V piatok, 3. júna 2016, sa otvorila brána leteckej základne Sliač,  aby silové zložky odprezentovali svoju prácu a zároveň vyčarili úsmev na tvárach najmenších. Podujatie podporili Finančná správa SR, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Zvolen, Obvodné oddelenie Policajného zboru Sliač a civilná letecká technika slovenských aeroklubov.

Akciu otvorili svojimi príhovormi veliteľ vzdušných síl generálmajor Miroslav Korba, veliteľ taktického krídla Sliač plukovník Vladimír Lisý a pozvaní hostia. Atraktívny program odštartoval výsadkom s vlajkami a stuhami z lietadla L-410 a pokračoval ukážkami jednotlivých zložiek.

Príslušníci OR PZ Zvolen predviedli zadržanie páchateľa, ukážku poriadkových jednotiek a potláčanie davu, prepadnutie policajta počas cestnej kontroly, či zadržanie ozbrojených páchateľov v banke. Finančná správa ponúkla deťom kynologické ukážky psovodov a ich psov, a tiež zneškodnenie páchateľa, ktorý nezastavil na výzvu colníkov.

Pod dohľadom profesionálnych vojakov si deti mohli vyskúšať prácu so zbraňou aj nasadenie plynovej masky na čas a navštíviť stánok Regrutačného strediska Banská Bystrica. Malých návštevníkov sprevádzala podujatím Vojenská hudba Banská Bystrica, rovnako atraktívny bol aj showprogram Čestnej stráže prezidenta SR a všetky pohľady pritiahol prelet nadzvukového stíhacieho lietadla MiG-29.

Ďalšími atrakciami dňa bola statická ukážka leteckej techniky, maskot podujatia - chlpatý maco, nafukovací hrad, trampolíny a cukrová vata. Oslavy Dňa detí so vzdušnými silami ukončila obľúbená penová šou v podaní Vojenskej hasičskej jednotky taktického krídla Sliač. 

Úsmevy detí pri odchode boli najväčším dôkazom dobre odvedenej práce pre všetkých, ktorí sa na príprave tejto oslavy detského sviatku podieľali.


Deň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na SliačiDeň detí s ozbrojenými zložkami a Finančnou správou na Sliači

Autor: por. Michala Halásová , Foto: Mgr. Martina Černáková - Dátum: 06.06.2016
Čítanosť: 4383
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share