Preskocit navigáciu

Úvodná plánovacia konferencia k cvičeniu FIRE RESCUE 2017


Úvodná plánovacia konferencia k cvičeniu FIRE RESCUE 2017

V mene veliteľa vzdušných síl privítal náčelník odboru logistiky VzS plukovník Slavomír Milde, v utorok 10. januára 2017, účastníkov štvordňovej úvodnej plánovacej konferencie k bilaterálnemu výcviku slovenských a českých vojenských hasičských jednotiek (VHJ).

Ten sa uskutoční v súlade s Plánom prípravy VzS OS SR na výcvikový rok 2017 v priestoroch Centra výcviku (CV) Lešť v termíne 24. – 28. apríla 2017 pod názvom „FIRE RESCUE 2017“.

Základ spolupráce položili minulý rok v apríli počas výcviku Integrovaného záchranného systému SR (IZS) v CV Lešť. Z pozície pozorovateľov sa českí príslušníci oboznámili s možnosťami CV pri simulovaní rôznych námetov pri výcviku VHJ podporovaných zložkami IZS. Výcvik dostal „zelenú“, obojstranným schválením, v júni 2016 v Pardubiciach.

Za slovenskú stranu sa výcviku zúčastní približne 25 príslušníkov VHJ vzdušných síl a za českú stranu okolo 55 príslušníkov VHJ AČR. Zámerom cvičenia je zladenie postupov na taktickej a operačnej úrovni, výmena skúseností v oblasti represie požiarnej ochrany, súčinnosť VHJ pri vzniku mimoriadnych udalostí a v konečnom dôsledku nadviazanie cezhraničnej spolupráce.

„Verím, že výsledkom Vášho štvordňového snaženia bude identifikácia okruhov činností, ktoré budú precvičené počas spoločného výcviku a prispejú k vzájomnej spolupráci medzi OS SR a AČR,“ vyjadril presvedčenie plukovník Milde v závere príhovoru k účastníkom konferencie.


Úvodná plánovacia konferencia k cvičeniu FIRE RESCUE 2017Úvodná plánovacia konferencia k cvičeniu FIRE RESCUE 2017Úvodná plánovacia konferencia k cvičeniu FIRE RESCUE 2017Úvodná plánovacia konferencia k cvičeniu FIRE RESCUE 2017

Autor: rtm. Zuzana Mildeová , Foto: rtm. Zuzana Mildeová - Dátum: 16.01.2017
Čítanosť: 2537
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share