Preskocit navigáciu

Príslušníci vzdušných síl opäť rozžiarili detské očká


Príslušníci vzdušných síl opäť rozžiarili detské očká

Ani tento rok nezabudli príslušníci veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene v súvislosti s Medzinárodným dňom detí aj na tie ratolesti, ktoré nielen v tento sviatok ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Skupina profesionálnych vojakov sa dňa 14. júna 2015 opäť stretla s chorými deťmi a pedagogickým personálom základnej školy, ktorá sídli v tejto nemocnici. Ani tentokrát neprišli vojaci naprázdno. Na základe dobrovoľnej finančnej zbierky zakúpili darčeky a pomôcky, z ktorých si deti s pomocou pani učiteliek vytvárajú kreatívne výrobky, a tak aspoň na chvíľu odvedú svoje myšlienky od nemocničného prostredia.

V rámci besedy s vojakmi sa deti živo zaujímali o prácu profesionálneho vojaka, o našu leteckú techniku a techniku PVO a tiež o pôsobenie našich vojakov v misiách i o prácu žien v našich ozbrojených silách.

Obdarované deti sa potešili aj sladkostiam a fotografiám s našou leteckou technikou a technikou PVO.

Týmto dobrovoľným a láskavým činom sme chceli aspoň takto pomôcť zľahčiť rany osudu a vyvolať úsmev na tvárach, poznačených nezaslúženou bolesťou.

Všetkým príslušníkom veliteľstva vzdušných síl, ktorí prispeli do finančnej zbierky, patrí velikánske a úprimné poďakovanie všetkých detí a pedagogického personálu ZŠ.

A my všetkým deťom zo srdca prajeme skoré uzdravenie !


1111

Autor: vvzs , Foto: vvzs - Dátum: 16.06.2017
Čítanosť: 1244
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share