Preskocit navigáciu

KOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVE


KOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVE

Dňa 7. júla 2009 veliteľ Vrtuľníkového krídla v Prešove plukovník gšt. Miroslav Korba prijal v spoločnosti veliteľa 2.mb. brigádneho generála Ondřeja Novosada, návštevu plk. Manfreda Mertena - komodora LTG 63 so sprievodom.
Úvodom návštevy boli príslušníkom Bundeswehru v prezentácii poskytnuté komplexné informácie o úlohách, ktoré krídlo plní, akou leteckou technikou disponuje a taktiež o aktivitách krídla v prospech verejného sektoru.
Plukovník Merten so sprievodom na stretnutí z veliteľom krídla vyjadril poďakovanie príslušníkom krídla za spoluprácu na úprave nemeckých vojnových hrobov. Táto aktivita sa opakuje každoročne, pričom nemecká strana veľmi úzko spolupracuje práve s Vrtuľníkovým krídlom v Prešove.
V závere návštevy si príslušníci LTG 63 mali možnosť pozrieť statickú ukážku vrtuľníka Mi – 24.


KOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVEKOMODOR LTG 63 NAVŠTÍVIL VRTUĽNÍKOVÉ KRÍDLO V PREŠOVE

Autor: por. Ján DOBÁL , Foto: por. Ján DOBÁL - Dátum: 13.07.2009
Čítanosť: 12829
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share