Preskocit navigáciu

Výmena veliteľa v Sektore 4


Výmena veliteľa v Sektore 4

Dňa 7.9.2017 sa v priestoroch Camp-u Generála Štefánika na Cypre uskutočnilo odovzdávanie funkcie veliteľa SLOVCON - veliteľa Sektoru-4. Funkciu nového veliteľa po podplukovníkovi Rudolfovi EŠTÓKOVI prebral podplukovník Jaroslav MARKO. Slávnostného ceremoniálu výmeny veliteľov v Sektore 4 sa zúčastnil aj vojenský veliteľ operácie UNFICYP generálmajorjr. Mohammed Humayun Kabir (Force Comander), ktorý symbolicky odovzdal zástavu OSN nastupujúcemu veliteľovi pplk. Markovi. Po odovzdaní zástavy nasledovalo slávnostné podpísanie certifikátu o prebratí velenia.

Generalmajor Kabir vo svojom príhovore ocenil prácu predchádzajúceho veliteľa a poďakoval mu za výborné a kvalitné plnenie úloh v mnohonárodnom a multikultúrnom prostredí. Zároveň tiež ocenil prácu celého personálu Sektoru 4, kde vyzdvihol jeho schopnosť plniť náročné úlohy často vo veľmi zložitých podmienkach. Neskôr privítal pplk Marka, ktorý dôverne pozná prostredie operácie UNFICYP z predchádzajúcich nasadení. Zároveň vyjadril presvedčenie, že jeho benefit uplatní pri plnení úloh a naďalej bude pokračovať v kvalitnom plnení operačných úloh.

Tento benefit vyzdvihol aj samotný veliteľ operácie UNFICYP a vyjadril tak presvedčenie, že Sektor 4 bude nadalej pokračovať v kvalitnom plnení operačných úloh.

Slova sa tiež ujal podplukovník Marko. Vo svojom príhovore poďakoval svojmu predchodcovi za vykonanú prácu počas velenia sektoru a uistil všetkých prítomných, že bude naďalej pokračovať v tejto práci tak, aby na príslušníkov Sektoru 4 mohli byť ich domovské krajiny právom hrdé.

Po ceremoniáli a príhovorch nasledoval slávnostný pochod, po ktorom sa uskutočnilo neoficiálne prijatie nového veliteľa Sektoru 4 Force Comanderom. Stretnutia sa zúčastnil podplukovník Eštók, zástupca odchádzajúceho veliteľa podplukovník József Lazar a nový funkcionári Sektoru 4 podplukovník Jaroslav Marko a jeho zástupca podplukovník Ferenc Kozula.


1111

Autor: UNFICYP , Foto: UNFICYP - Dátum:
Čítanosť: 2820
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share