Preskocit navigáciu

Spomienka na obete havárie An-24


Spomienka na obete havárie An-24

Dňa 18. januára 2018 sa v priestoroch dk Kuchyňa uskutočnila pietna spomienka na obete havárie dopravného lietadla An-24, ktoré spolu s 8-člennou posádkou z dk Kuchyňa sprevádzali vojakov na ich ceste domov z misie v Kosove v pamätný deň 19. januára 2006.

Už dvanásty rok po sebe vykonali pietnu spomienku na svojich kolegov i kolegyňu súčasní i minulí príslušníci dk Kuchyňa. Spomienky sa zúčastnili príslušníci dk Kuchyňa spolu s veliteľom plukovníkom Petrom Prokopom, vojenský dekan Ordinariátu OS a OZ SR plukovník Marko Trochan, náčelník odboru bojovej prípravy z veliteľstva vzdušných síl plukovník Igor Brandabura tiež bývalý veliteľ dk Kuchyňa ako aj bývalý veliteľ vzdušných síl generálmajor v.v. Juraj Baránek. Na pietnej spomienke sa tiež zúčastnili aj predstavitelia miestnej samosprávy mesta Malacky, obcí Kuchyňa, Rohožník i Pernek, predstavitelia veteránov letiska Kuchyňa a v neposlednom rade aj rodiny pozostalých.

Pietna spomienka mala dve časti prvá pri pamätníku pred letiskovým klubom, kde prítomných oslovil príhovorom veliteľ dk Kuchyňa a druhá vo vojenskej kaplnke v priestoroch letiskového klubu, ktorú viedol dekan vzdušných síl spolu so štábnym kaplánom dk Kuchyňa kapitánom Slavkom Ganajom.

Pamiatku na zosnulého kolegu, poručíka Dušana Paľucha, si v ten istý deň minútou ticha, modlitbou a položením venca pripomenuli aj prešovskí letci v jeho rodnej obci Kojatice.


Spomienka na obete havárie An-24Spomienka na obete havárie An-24Spomienka na obete havárie An-24Spomienka na obete havárie An-24Spomienka na obete havárie An-24Spomienka na obete havárie An-24Spomienka na obete havárie An-24

Autor: VVzS , Foto: VVzS - Dátum: 25.01.2018
Čítanosť: 1737
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share