Preskocit navigáciu

Oslavy oslobodenia mesta Zvolen


Oslavy oslobodenia mesta Zvolen

V stredu 14. marca si Zvolenčania tradičným pietnym aktom pri pamätníku Červenej armády na Námestí SNP a na Ústredných vojenských cintorínoch pripomenuli 73. výročie oslobodenia mesta spod fašistickej nadvlády. Oslavy oslobodenia zorganizovalo Mesto Zvolen v spolupráci so Zvolenským kultúrnym centrom, Oblastným výborom zväzu protifašistických bojovníkov Zvolen a Ozbrojenými silami Slovenskej republiky. Delegáciu veliteľstva vzdušných síl viedol zástupca veliteľa, brigádny generál Miroslav Lorinc.

Kvôli strategickej polohe mesta boli oslobodzovacie boje nesmierne kruté a vyžiadali si stovky životov na oboch stranách frontu ako i v radoch civilného obyvateľstva. Vzdať hold padlým prišli do Zvolena i delegáti Bieloruska, Česka, Rumunska a Ruska.

Vážnosť a dôstojnosť aktivity umocnilo dvadsať príslušníkov zvolenského krídla velenia riadenia a prieskumu a sliačskeho taktického krídla pri zabezpečovaní stráže pri pomníkoch, zástave a nosení kytíc a vencov. Ceremoniál hudobne sprevádzala Vojenská hudba Banská Bystrica.


Oslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta ZvolenOslavy oslobodenia mesta Zvolen

Autor: rtm. Zuzana Mildeová , Foto: autor - Dátum: 14.03.2018
Čítanosť: 1607
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share