Preskocit navigáciu

Výber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SR


Výber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SR

Dňa 26.11.2009 sa v priestoroch veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene uskutočnil výber najlepšieho vojaka a poddôstojníka vzdušných síl OS SR. Výberová komisia zložená z veliacich poddôstojníkov zväzkov vk Prešov, zk Sliač, bvrps Zvolen, plrb Nitra a dk Kuchyňa pod vedením veliaceho poddôstojníka VVzS, šbnrtm. Vladimíra Beluša rozhodovala medzi 4-mi kandidátmi z radov mužstva a 4-mi z poddôstojníckeho zboru na základe stanovených kritérií. Vojak a poddôstojník, ktorý sa uchádza o česť byť označovaný ako najlepší vojak/poddôstojník vzdušných síl OS SR vo výcvikovom roku 2009 musí spĺňať náročné kritériá.
Dosiahnuť minimálne hodnotenie stupňa „DOBRE“ v osobnom hodnotení za príslušný výcvikový rok, dosiahnuť hodnotenie výborne z telesnej prípravy a streleckej prípravy. Ako pomocné kritériá slúžia stupne jazykovej prípravy STANAG, účasť na mierových misiách alebo operáciách NATO, humánne činy a celkovo bezchybné správanie a vojenské vystupovanie, ktoré by malo byť u vojenského profesionála samozrejmosťou.
Po dôslednom zvážení údajov o všetkých kandidátoch sa najlepším poddôstojníkom
VzS OS SR za rok 2009 v kategórii mužstvo stal: des. Marek KOVALÍK, príslušník plrb Nitra a v kategórii poddôstojník rtn. Bc. Peter BUČKO, príslušník zk Sliač.


Výber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SRVýber najlepšieho vojaka VR 2009 z hodnostného zboru mužstva a poddôstojníkov VzS OS SR

Autor: npor. Tomáš Čiampor , Foto: voj. Miloš Babič - Dátum: 26.11.2009
Čítanosť: 16131
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share