Preskocit navigáciu

Príslušníci veliteľstva vzdušných síl opäť zavítali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici


Príslušníci veliteľstva vzdušných síl opäť zavítali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici

Ani tento rok nezabudli príslušníci veliteľstva vzdušných síl v súvislosti s „Mikulášom“ na tie ratolesti, ktoré nielen v tento sviatok, ale bohužiaľ aj počas roka, musia tráviť časť svojho detstva za bránami Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Skupina profesionálnych vojakov sa dňa 10. decembra 2018 opäť stretla s chorými deťmi a pedagogickým personálom základnej školy, ktorá sídli v tejto nemocnici. Ani tentokrát neprišli vojaci naprázdno. Na základe dobrovoľnej finančnej zbierky zakúpili darčeky a pomôcky, z ktorých si deti s pomocou pani učiteliek vytvárajú kreatívne výrobky, a tak aspoň na chvíľu odvedú svoje myšlienky od nemocničného prostredia.

V rámci besedy s vojakmi sa deti živo zaujímali o prácu profesionálneho vojaka, o našu leteckú techniku a techniku PVO, o pôsobenie našich vojakov v misiách i o prácu žien v OS SR.

Obdarené deti sa potešili darčekom, sladkostiam i fotografiám s našou leteckou technikou a technikou PVO.

Deti z vďaky obdarovali našich profesionálnych vojakov rôznymi darčekovými predmetmi, ktoré vlastnoručne vyrobili, ako pamiatku na ich návštevu.

Týmto dobrovoľným a láskavým činom sme chceli aspoň takto pomôcť zľahčiť rany osudu a vyvolať úsmev na tvárach, poznačených nezaslúženou bolesťou.

Všetkým príslušníkov veliteľstva vzdušných síl, ktorí prispeli do finančnej zbierky, patrí velikánske a úprimné poďakovanie všetkých detí a pedagogického personálu ZŠ.

A my všetkým deťom zo srdca prajeme skoré uzdravenie!


1111222

Autor: vvzs , Foto: vvzs - Dátum: 13.12.2018
Čítanosť: 6065
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share