V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby


V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby
V taktickom krídle Sliač zahájili 9. marca 2021 letecké streľby, ktoré budú prebiehať do 11. marca 2021.

Príprava na streľby a vzlety sú vykonávané z domovskej základne na Sliači. Piloti 1. taktickej letky vykonávajú streľby z kanóna GŠ 30.1 na leteckej strelnici vo vojenskom výcvikovom priestore Kuchyňa. Piloti 2. taktickej letky počas prvého dňa vykonali lety v prospech 5. pluku špeciálneho určenia pre výcvik predsunutých leteckých navádzačov. Nasledujúce dni budú vykonávať cvičné fotoseče, ktoré umožňujú výcvik v streľbe z kanónu bez použitia munície.

Piloti oboch letiek taktického krídla Sliač si precvičia pripravenosť na ich poslanie vyplývajúce zo záväzku ochrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky.

V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby V taktickom krídle Sliač zahájili marcové letecké streľby

Autor: tk Sliač , Foto: tk Sliač - Dátum: 09.03.2021
Čítanosť: 6275
Verzia pre tlač

Skočiť na menu