Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Vyhlásenie o prístupnosti

Branno-športový deň s CDaR Kolíňany a Kolárovo


Branno-športový deň s CDaR Kolíňany a Kolárovo

Dňa 18. augusta 2021 pripravili príslušníci protilietadlovej raketovej brigády (plrb) a 12. mechanizovaného práporu (12.mpr) v Nitre pre zverencov z Centier pre deti a rodiny Kolíňany a Kolárovo (CDaR) branno - športový deň, ako súčasť spolupráce v rámci projektu „Nájdi si svoj domov“.

Na nástupisku plrb bolo pripravených niekoľko interaktívnych stanovíšť zameraných na predstavenie bojovej techniky plrb, ukážku výzbroje, výstroja a základných bojových zručností profesionálneho vojaka, ale aj súťažno - športové disciplíny. Keďže pre niektorých zverencov CDaR to bola prvá návšteva vo vojenskom útvare, pre objasnenie vojenských pojmov „disciplína“, „poradovosť“ a „ustrojenosť“ potrebovali názornú ukážku. Po absolvovaní základnej poradovej prípravy boli návštevníci symbolicky povýšení do hodnosti „vojak-čakateľ“. Nasledovalo rozdelenie do troch skupín a každá skupina musela prejsť cez všetky stanovištia. Naučili sa základné vojenské povely, zásady poskytnutia prvej pomoci, vyskúšali si ako resuscitovať osobu, zastaviť krvácanie, ošetrovať zlomeniny či nadviazať rádiokomunikačné spojenie a podobne. Najmladší návštevníci sa tešili z činnosti psovoda a aktívneho zapojenia vycvičených psov do vyhľadávania výbušnín, ale aj zadržania nepriateľa. Tí starší obdivovali nadrozmernú techniku vyzbrojenú raketami, ako aj vybavenie pod kapotou techniky. Tešíme sa preto na budúcich opravárov, obsluhy bojovej techniky či strelcov protilietadlového raketového kompletu IGLA.

„Dnešný deň bol úžasný, pre deti to je nezabudnuteľný zážitok“ – odzneli pochvalné slová od  vychovávateľov a radosť v detských očiach nám potvrdila, že podujatie bolo pripravené zo  srdca a s odhodlaním pozitívne prezentovať OS SR a priblížiť zverencom CDaR prácu príslušníkov ozbrojených síl, ako aj predstaviť benefity, ktoré so sebou pôsobenie v OS SR prináša.


Branno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a KolárovoBranno-športový deň s CDaR Kolíňany a Kolárovo

Autor: npor. Ing. Jaroslav VAVRICA , Foto: por. Mgr. et Mgr. Mária VILÍMKOVÁ - Dátum: 18.08.2021
Čítanosť: 2341
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share